Sonic Frontiers

Sonic Frontiers

8,5
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.2
XSX|S 8.1
NS 6.8
PC 8.4
PS4 8.4
XONE 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
27.5 godzin
Premiery
Świat:
08.11.2022
Europa:
08.11.2022
Polska:
08.11.2022
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
27.5 godzin
Premiery
Świat:
08.11.2022
Europa:
08.11.2022
Polska:
08.11.2022

Recenzja redakcji

Sonic Frontiers
Kajetan Węsierski

Kajetan Węsierski

8.0
Sonic Frontiers - recenzja gry. Niebieski Jeż znowu w gazie
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Sonic Frontiers - opis gry

Sonic Frontiers to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Sonic Team i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. Przy jego tworzeniu brały udział osoby odpowiedzialne wcześniej za Sonic Forces i Sonic Generations.

Fabuła - Sonic Frontiers

Akcja gry rozgrywa się tym razem na wyspach Starfall, gdzie doktor Eggman, naczelny antagonista cyklu, odkrywa tajemniczą pradawną, zaawansowaną technologię. Eggman próbuje przejąć nad nią kontrolę dzięki stworzonej przez siebie sztucznej inteligencji, jednak ta niespodziewanie stawia opór. Na wyspy przez tunele czasoprzestrzenne trafia też Sonic, Tails i Amy Rose. Tego pierwszego tajemniczy głos prosi wkrótce o odnalezienie szmaragdów chaosu.

Rozgrywka - Sonic Frontiers

Sonic Frontiers, w odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu, jest trójwymiarową platformówką z otwartym światem. Podczas zabawy możemy swobodnie przemieszczać się po wyspach, odwiedzając najróżniejsze biomy: porośnięte zielenią równiny, ruiny starożytnych budowli, pustynie etc. Mapę uzupełniamy stopniowo wspinając się na specjalne wieże.

Sonic dysponuje wachlarzem swoich standardowych zdolności: potrafi się rozpędzać (jeśli dysponuje energią), wykonywać podwójny skok, ślizgać się po poręczach etc. Nie brakuje też jednak zupełnie nowych, zwłaszcza związanych z walką. Nasz podopieczny eksplorując świat gry gromadzi Kocos pozwalające rozwijać umiejętności i punkty doświadczenia otrzymywane za pokonywanie nieprzyjaciół.

Wyspy Starfall oferują różnego rodzaju atrakcje i aktywności. Mogą to być dla przykładu łamigłówki (jak ustawianie posągów) czy sekcje zręcznościowe polegające gromadzeniu znajdziek. Zmagania urozmaicają starcia z bossami i tzw. cyberprzestrzeń, w której czekają na nas krótkie, liniowe levele przywodzące na myśl klasyczne odsłony serii Sonic the Hedgehog. 

Sonic Frontiers jest grą długą jak na platformera. Przejście głównego wątku według deklaracji twórców zajmuje 20-30 godzin, zdobycie wszystkiego – dwa razy więcej. 

Wideo - Sonic Frontiers

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper