Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey

Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PC -
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
02.11.2016
Europa:
10.03.2017
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
02.11.2016
Europa:
10.03.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4)
6.5
Recenzja: Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4)
PS4

Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey - opis gry

Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey  to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Była to osiemnasta odsłona serii Atelier. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz na PC.

Akcja gry toczy się w regionie “pełnym tajemnic”. Historia rozpoczyna się w małej mieścinie pośrodku pustkowia. Jest to górnicze miasto wydrążone w skale, w którym kontakt ze światem zewnętrznym blokują wielkie żelazne drzwi. Tylko nieliczni mogą je przekraczać i do tych nielicznych nie należy niestety Firis Mistlud, 15-letnia dziewczyna posiadająca zdolność odnajdywania złóż, która marzy o tym, żeby kiedyś zobaczyć więcej świata. Szansa na to niespodziewanie pojawia się gdy Firis po raz pierwszy styka się z alchemią.

Według założeń twórców osiemnasta odsłona Atelier miała wprowadzić nowe standardy do formuły cyklu. Przede wszystkim jest to największy świat w dotychczasowej jego historii. Jako Firis odwiedzamy przeróżne miejscówki - inne miasta i miasteczka, polany, góry, zaśnieżone tereny itd. Co ciekawe, wiele lokacji różni się klimatem, dlatego główna bohaterka zmienia w nich ubrania.

Struktura gry jest nieliniowa. Podczas swojej podróży bohaterka styka się z rozmaitymi zagwozdkami. Decyzje, jak się z nimi uporać, wpłynąć mogą nie tylko na bieg historii, ale także na otaczający nas świat. Przykładem tego może być zniszczony most. Jeśli chcemy, możemy spróbować go naprawić podejmując kilka czynności, jak znalezienie materiałów oraz rzemieślnika, który postawi kropkę nad i. Druga opcja jest natomiast taka, że na drugi brzeg rzeki przedostaniemy się przez jaskinie. Tego typu sytuacji jest wiele.

Jak na serię Atelier przystało, w Atelier Firis nie brakuje rzecz jasna mechaniki syntezy pozwalającej tworzyć nowe przedmioty z tych już posiadanych. Nowością jest możliwość łączenia wielkich przedmiotów, które nie mieszczą się w alchemicznym kociołku.

Podobnie jak w przypadku syntezy, dużych zmian nie doczekał się też system walki.

Wideo - Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper