Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.1
PC 8.0
PS3 -
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
19.11.2015
Europa:
10.06.2016
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
19.11.2015
Europa:
10.06.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book (PS4)
7.0
Recenzja: Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book (PS4)
PS4

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book - opis gry

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PlayStation 3, PlayStation 4, PC i PlayStation Vita (tylko te dwie ostatnie wersje zostały zlokalizowane). Była to siedemnasta odsłona serii Atelier.

Akcja gry toczy się w niewielkim, uroczym miasteczku Kirchen Bell. Historia rozgrywa się w czasach, w których alchemia dopiero raczkuje. Główną bohaterką jest Sophie posiadająca magiczna zdolność łączenia przedmiotów pozwalającą tworzyć coś zupełnie nowego. Sophie jest jednak mało doświadczona, więc idzie jej różnie. Pewnego dnia jej życie jednak staje na głowie - natyka się ona jednak na księgę, która posiada własną świadomość. Jednym z kluczowych wątków gry jest jej pochodzenie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części serii, alchemia jest w centrum naszych zmagań. Ważne jest na przykład zdobywanie nowych receptur/przepisów, które otrzymujemy parając się rozmaitymi zajęciami: walcząc, eksplorując tutejszy świat, oglądając kolejne eventy itd. itp. Sam proces syntezy przypomina z kolei minigierkę - mamy w nim do dyspozycji planszę, na której układamy składniki. Składniki należy właściwie dobierać. Jeśli nam się to uda, otrzymujemy bonusy. Nie możemy ich jednak zatrzymać wszystkich - należy wybrać te pasujące nam najbardziej.

Wspomnieć warto też o kilku innych patentach. Jest to Dollmake pozwalający kustomizować za pomocą wynalezionych przedmiotów jedną z bohaterek czy system zmiany pogody, która wpływa na to, co dzieje się wokół naszej podopiecznej. Pogoda rzutuje na przykład na to, jakich przeciwników możemy spotkać albo na ceny w sklepach.

System walki wygląda podobnie jak w poprzednich odsłonach serii. Starcia są turowe, a przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji. Jeśli zaatakujemy ich z zaskoczenia, rozpoczniemy z przewagą.

Wideo - Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper