Tokyo Twilight Ghost Hunters Daybreak: Special Gigs

Tokyo Twilight Ghost Hunters Daybreak: Special Gigs

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 -
PS3 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.11.2015
Europa:
21.10.2016
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.11.2015
Europa:
21.10.2016

Tokyo Twilight Ghost Hunters Daybreak: Special Gigs - opis gry

Tokyo Twilight Ghost Hunters Daybreak: Special Gigs to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Toybox i wydana przez NIS America na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Tytuł był udoskonaloną wersją Tokyo Twilight Ghost Hunters oferującą nowe scenariusze oraz zmiany w systemie walki.

Założenia względem pierwowzoru nie uległy zmianie. Główny bohater to nowy uczeń Kurenai Academy, który już pierwszego dnia, wraz ze swoją koleżanką, natyka się na ducha. Szybko okazuje się, że protagonista ma dwie unikalne zdolności - potrafi dostrzec istoty z zaświatów oraz egzorcyzmować je. W wyniku tego wydarzenia zapisuje się więc do organizacji Gate Keepers, która para się łapaniem duchów.

Historia stylizowana na serial anime. Mamy tu zatem do czynienia z ‘odcinkami’, podczas których będziemy rozwiązywać problemy różnych osób, które nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego (oprócz tego, rzecz jasna, że zmagają się z siłami nieczystymi). Tokyo Twilight Ghost Hunters podzielone jest na dwie główne części - część przygodową oraz walkę. Obie robią użytek z ciekawych patentów. Podczas sekcji przygodowych możemy korzystać ze specjalnego interfejsu, który pozwala wchodzić w interakcję z otaczającym bohatera światem angażując jego zmysły i emocje. Np. wybór przyjacielskiego nastawienia i dotyku pozwala uścisnąć rękę rozmówcy. W pewnych sytuacjach da się nawet odblokować szósty zmysł, który odblokowuje niedostępne w normalny sposób informacje.

Nowe w Special Gigs są dodatkowe scenariusze oraz rozwinięcie tych wcześniejszych, co pozwala nam spojrzeć na bohaterów z nieco innej perspektywy.

Walki z kolei przypominają wirtualne szachy do czego przyczynia się specjalne urządzenie zwane Ouija Pad. Na jego ekranie znajduje się plan pomieszczenia, po którym będziemy się poruszać, oraz lokalizacja nasza i naszych oponentów. Rzecz polega na tym, by tak ustalić ruchy podopiecznych, żeby złapali oni duchy. W tym celu możemy używać przedmiotów dających jakiś pozytywny efekt lub pułapek. Pod koniec jesteśmy rozliczani. Od tego, jak nam pójdzie zależy wynagrodzenie. Generalnie im szybciej, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, że od nagrody odejmowana jest kwota za naprawę zniszczeń, których dokonaliśmy w trakcie ‘pracy’.

W Special Gigs system został zmodyfikowany, aby zaoferować bardziej przystępną rozgrywkę (dla wielu była to główna wada oryginału). Spośród zmian warto wspomnieć o możliwości wykonywania większej liczby czynności w trakcie bitew, nowych pułapkach oraz automatycznych ustawieniach pułapek przed rozpoczęciem zmagań z duchami (wybór możemy rzecz jasna skorygować według własnego widzimisię).

Wersja na PC ukazała się pod tytułem Tokyo Twilight Ghost Hunters: Daybreak Special Gigs i została rozszerzona między innymi o nowy scenariusz. 

Wideo - Tokyo Twilight Ghost Hunters Daybreak: Special Gigs

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper