Anarchy Reigns

Anarchy Reigns

6,7
41 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.8
X360 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.07.2012
Europa:
11.01.2013
Polska:
11.01.2013
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.07.2012
Europa:
11.01.2013
Polska:
11.01.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Anarchy Reigns (PS3)
7.5
Recenzja: Anarchy Reigns (PS3)

Anarchy Reigns - opis gry

Anarchy Reigns jest grą akcji z gatunku beat’em up stworzoną przez japońskie studio Platinum Games i wydaną przez firmę Sega w styczniu 2013 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Deweloper w swojej produkcji nawiązał do nieco zapomnianego gatunku chodzonej bijatyki, nadając mu współczesną formę.

Akcja gry ma miejsce w postapokaliptycznej Altambrze. Jack Cayman z grupy Chaser Guild dostaje zlecenie od Jeannie Caxton, by ten odnalazł jej ojca. Leonhardt „Leo” Victorion to członek Bureau of Public Service, który wraz z towarzyszami ścigają tę samą osobę, co Jack Cayman, gdyż ten dopuścił się zbrodni i powinien stanąć przed sądem. Wszyscy mają za zadanie ująć go żywego, lecz niektórzy chętnie widzieliby go martwym - na przykład Jack Cayman, który stracił ośmioletnią córkę właśnie przez ściganego Maksa Caxtona. Kampania dzieli się na 3 części. Na początku dostępne są dwie, biała strona (Leo) oraz czarna (Jack). Po przejściu obydwu gracz otrzymuje dostęp do czerwonej (Leo) składającej się jedynie z dwóch misji, będących właściwym epilogiem.

Dalsza część tekstu pod wideo


Grając w tryb fabularny Anarchy Reigns, gracz przeważnie polega na sile, umiejętnościach i osobistym wyposażeniu danego wojownika. Przekłada się to na ataki zwykłe i mocne (także ładowane). Można uderzyć wznosząc się w powietrze, opadając na ziemię, bądź biegnąc. Każda postać wyposażona jest w tzw. Killer Weapon. Jest to zabójcza broń, którą również możemy wyprowadzać ataki zwykłe oraz mocne. Do wyboru mamy zupełnie nowe postaci, jak również bohaterów znanych z wcześniejszych gier Platinum Games, m.in. z MadWorld oraz Bayonetty. Mimo obecności kampanii dla samotnego gracza, produkcja Japończyków ukierunkowana jest na zabawę wieloosobową. Twórcy oddali do dyspozycji graczy w sumie osiem trybów online: Tag Team, Battle Royale, Death Match, Capture the Flag, Survival, The Squad Leader, Rampage Mode oraz Deathball. W tym ostatnim naprzeciw siebie stają dwie drużyny, których celem jest wyciąć sobie drogę do bramki przeciwnika i umieścić tam piłkę. Te różnią się od siebie właściwościami, dzięki czemu gracz może wykorzystać je do wyeliminowania oponenta.


Anarchy Reigns wyróżnia się unikatowym designem oraz bardzo płynną rozgrywką. Warstwa techniczna nie jest wprawdzie doskonała, jednak priorytetem dla dewelopera było to, aby animacja podczas starć nie zwalniała. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada japoński kompozytor, Naoto Tanaka.

Wideo - Anarchy Reigns

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper