The Legend of Korra

The Legend of Korra

6,4
23 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.2
PS4 6.1
XONE 6.7
PS3 6.5
X360 7.3
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
21.10.2014
Europa:
21.10.2014
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
21.10.2014
Europa:
21.10.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: The Legend of Korra (PS3)
7.0
Recenzja: The Legend of Korra (PS3)

The Legend of Korra - opis gry

The Legend of Korra to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Platinum Games i wydana przez Activision na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Tytuł powstał na bazie serialu animowanego i w sprzedaży był dostępny tylko w dystrybucji cyfrowej. Na licencji powstała także gra na 3DS-a, jednak była to strategia turowa.

Akcja gry toczy się między drugim a trzecim sezonem serialu. Główna bohaterka, tytułowa Korra, zostaje pozbawiona swych mocy, które musi odzyskać. Na jej drodze stoi niejaki Hundun, zła istota uprzednio uwięziona w świecie duchów, a przypadkowo uwolniona w wyniku wydarzeń mających miejsce pod koniec drugiego sezonu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jako Korra zmagamy się tutaj z rzeszami przeciwników znanymi z dwóch pierwszych sezonów serialu. Nasza podopieczna posiada specjalną zdolność - potrafi mianowicie manipulować siłami natury. Umiejętność ta ma bezpośrednie przełożenie na gameplay. Dzięki niej jesteśmy w stanie przełączać się między ‘stylami’, które dają nam dostęp do różnych unikalnych technik o charakterze ofensywnym lub defensywnym. I tak Airbending pozwala poruszać się szybciej oraz wyprowadzać ataki na krótkie i długie dystanse, waterbending kładzie nacisk na ataki długodystansowe, earthbending na ataki wolne, lecz o potężnej sile, a firebending to przede wszystkim szybkość i walka w zwarciu. Pomiędzy tymi żywiołami można się przełączać w dowolnej chwili, a także łączyć poszczególne ataki w jedno, potężne combo.

Gra, jak można się spodziewać, nie jest zbyt długa - ‘kampania’ trwa ok. sześciu godzin. Twórcy dorzucili jednak trochę dodatkowego contentu. Dostępnych jest chociażby kilka poziomów trudności (w tym specjalny przygotowany z myślą o fanach Platinum), kilka minigierek oraz pojedynki na arenie z trzema innymi rywalami (ten tryb dostępny jest po przejściu wątku fabularnego).

Wideo - The Legend of Korra

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper