Splatterhouse (2010)

Splatterhouse (2010)

7,0
55 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.2
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco Bandai Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
23.11.2010
Europa:
26.11.2010
Polska:
26.11.2010
Producent:
Namco Bandai Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
23.11.2010
Europa:
26.11.2010
Polska:
26.11.2010

Splatterhouse (2010) - opis gry

Splatterhouse jest chodzoną bijatyką wyprodukowaną i wydaną przez japońską firmę Namco Bandai Games w listopadzie 2010 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Produkcja ta jest remake’iem Splatterhouse z roku 1988, który swego czasu królował w salonach arcade.

Fabuła Splatterhouse opowiada o losach Ricka Taylora, który wraz z wybranką swego serca, Jennifer Willis, udaje się do ekscentrycznego doktora Henry’ego Westa celem przeprowadzenia wywiadu. Wizyta kończy się porwaniem dziewczyny, a główny bohater zostaje śmiertelnie zraniony przez grasujące po rezydencji bestie. Padając na ziemię, strąca sarkofag z dziwną maską. Przedmiot przemawia do niego, oferując mu pomoc w uratowaniu dziewczyny, wystarczy tylko, że Rick włoży ją na siebie. Długo się nie zastanawiając,przyjmuje tą propozycję, dzięki czemu zyskując nadludzką siłę. Od teraz ciało Ricka dzielą wspólnie dwie różne dusze, a bohater rusza do walki.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Splatterhouse pozostał chodzoną bijatyką, jednak twórcy pokusili się o rozszerzenie możliwości Ricka za sprawą ulepszeń do wykupienia w zamian za krew zabitych wrogów. Różnica między ulepszoną postacią a wątłym bohaterem z początku gry jest olbrzymia, co oczywiście motywuje gracza do podnoszenia umiejętności protagonisty. Pozycję tą cechuje ogromna dawka brutalności, a system walki, choć prosty i nie pozwalający na improwizowanie długich i skomplikowanych kombosów, potrafi dostarczyć dużo zabawy.

Gracze, którzy cenią sobie zagadki logiczno-zręcznościowe w produkcji Namco Bandai Games ich nie znajdą - gra jest bardzo liniowa i jedyne przedmioty, za którymi należy się rozglądać, to „znajdźki”, takie jak fragmenty skąpych zdjęć Jennifer czy audiologi szalonego doktora. Twórcy zaimplementowali również możliwość przejścia gry po raz drugi na wyższym poziomie trudności z zachowaniem rozszerzeń zdobytych w trakcie wcześniejszej przygody. Oprócz kampanii dostępny jest jeszcze tryb Arena, w którym gracz odpiera ataki kolejnych fal przeciwników.

 

Miłym gestem ze strony Namco Bandai Games jest umieszczenie w grze trzech klasycznych części Splatterhouse w oryginalnej oprawie graficznej. Starsze tytuły odkrywają się po przejściu poszczególnych rozdziałów historii.

Wideo - Splatterhouse (2010)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper