Onechanbara Z: Kagura

Onechanbara Z: Kagura

5,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.5
X360 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.01.2012
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.01.2012

Onechanbara Z: Kagura - opis gry

Onechanbara Z: Kagura to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Tamsoft i wydana przez D3Publisher na Xboxa 360 i PlayStation 3 (ta druga wersja doczekała się nowych dodatków). Tytuł nie ukazał się na Zachodzie.

W Onechanbara Z: Kagura śledzimy historię dwóch bohaterek znanych z poprzedniej części serii, czyli Onechanbara: Bikini Samurai Squad, którym czoło postanowiły stawić dwie siostry z Rumunii. Aya i Saki, bo tak mają na imię, nie tylko zresztą będą musiały uporać się z antagonistkami, ale także z całą armią umarlaków i innych mniej lub bardziej cudacznych monstrów.

Pod względem rozgrywki Onechanbara Z, a także inne części serii, to slashery w stylu chociażby serii Devil May Cry. Produkcja posiada cztery tryby zabawy. Najważniejszy to tryb fabularny, czyli Story Mode opowiadający nakreśloną powyżej historię. Developer zaimplementował ciekawy myk - otóż wypatroszając przeciwników na broni bohaterek pozostaje ich krew i trzewia, co jest nie bez znaczenia dla naszych poczynań. Im bowiem więcej juchy na mieczu, tym mniejsze obrażenia będzie on zadawał, dlatego co jakiś musimy go ‘wyczyścić’. Patent ten, choć system walki nie należy ogólnie do najbardziej rozbudowanych, wprowadza nieco dodatkowej głębi do gameplayu, ponieważ wymaga się od nas byśmy nie spamowali jednym czy dwoma najmocniejszymi atakami. Z czasem, tj. po pokonaniu bossa, bohaterki zyskują nowe umiejętności i oręż, np. taki pozwalający zadawać obrażenia na większy dystans. Co warto przy okazji dodać, Onechanbara Z ogólnie graficznie nie poraża, jednak animacja jest płynna trzymając 60 klatek na sekundę.

Pozostałe tryby to Mission, Quest (gdzie zmagamy się z różnymi wyzwaniami a w nagrodę otrzymujemy ciuchy dla bohaterek) oraz Practice dający możliwość szlifowania umiejętności. Warto też wspomnieć, że tryb fabularny można przechodzić w co-opie z drugą osobą na podzielonym ekranie.

Wideo - Onechanbara Z: Kagura

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych