Outlast II

Outlast II

7,5
96 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.3
PC 7.6
PS4 7.5
XONE 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Barrels
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017
Producent:
Red Barrels
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017

Recenzja redakcji

Outlast 2 - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Outlast 2 - recenzja gry
PC PS4 XONE

Outlast II - opis gry

Outlast II to gra przygodowa w konwencji survival horroru wyprodukowana i wydana przez niezależne kanadyjskie studio Red Barrels. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch.

Głównym bohaterem gry Blake Langermann, kamerzysta, asystent i mąż dziennikarki śledczej Lynn Langermann. Para stara się rozwiązać sprawę zabójstwa pewnej ciężarnej kobiety (znanej po prostu jako Jane Doe), a konkretnie rzecz biorąc szykuje się do jej rozwiązania.  Niestety, helikopter, którym podróżują Langermannowie, ulega wypadkowi i rozbija się na odludziu w stanie Arizona. Żona Blake’a znika, a ten stara się ją odnaleźć. Wkrótce dociera do odciętej od cywilizacji wioski, w której działa sekta wyznająca wiarę, że zbliża się koniec świata.

Dalsza część tekstu pod wideo

Druga część Outlast jest podobna do pierwowzoru. Innymi słowy mamy tu do czynienia z grą przygodową, w której akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Nasz podopieczny, czyli wspomniany Blake Langermann, nie jest w stanie walczyć z napotykanymi przeciwnikami. Zamiast tego musi unikać ich wzroku chowając się tam, gdzie to możliwe, a w razie potrzeby uciekać. Biegać nie można jednak bez końca - Blake ma bowiem swoją wytrzymałość. Jeśli przeszarżujemy, opadnie on z sił i da się złapać swoim prześladowcom (zdrowie w razie czego regenerują porozmieszczane tu i ówdzie bandaże).

W zmaganiach głównemu bohaterowi bardzo pomaga jego kamera. Może za jej pomocą np.  widzieć w ciemnościach czy nagrywać rozmowy. Kamera jednak potrzebuje baterii, które stopniowo się zużywają.

Na uwagę zasługuje też fakt, że Langermann nosi okulary. Jeśli mu one spadną, jego wzrok się pogorszy, a co z tym idzie my sami będziemy mieć gorszy ogląd sytuacji.

Podczas eksploracji natykamy się także na dokumenty różnego rodzaju. Dzięki nim zapoznajemy się lepiej z tutejszą historią.

Wideo - Outlast II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper