Aliens: Colonial Marines

Aliens: Colonial Marines

Ocena wg platformy:

PC 5.6
PS3 4.8
X360 5.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
12.02.2013
Europa:
12.02.2013
Polska:
12.02.2013
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Horror
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
12.02.2013
Europa:
12.02.2013
Polska:
12.02.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Aliens: Colonial Marines (PS3)
3.5
Recenzja: Aliens: Colonial Marines (PS3)

Aliens: Colonial Marines - opis gry

Aliens: Colonial Marines to strzelanina FPP, wydana w 2013 roku przez firmę SEGA. Produkcja trafiła na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Grę stworzyło studio Gearbox Software - twórcy serii Borderlands i Duke Nukem Forever.

Fabuła gry koncentruje się wokół kaprala Christophera Wintera, który wraz z trójką pozostałych członków oddziału wyrusza w poszukiwaniu znanej z filmowych "Obcych" Ellen Ripley. Jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki jej tajemniczego zaginięcia. Wydarzenia, w jakich bierzemy udział w trakcie rozgrywki, zostały wpisane w kanon serii, a sama gra została uznana przez wytwórnię 20th Century Fox za oficjalną część cyklu „Aliens”. Gracz odwiedza tu zarówno zupełnie nowe lokacje, jak i te znane z filmów. Bohaterowie trafiają między innymi na pokład statku U.S.S. Sulaco oraz na planetę LV-426. Kampanię można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomych – w trakcie samotnej rozgrywki kontrolę nad pozostałymi żołnierzami przejmuje Sztuczna Inteligencja.

Podczas zabawy na naszej drodze stają tytułowi Obcy. Tych znalazło się tutaj kilka rodzajów - jednych można było zobaczyć już w filmach (Facehuggerzy, Spitterzy, Lurkerzy), natomiast inni (takich jak na przykład Crusherzy) debiutują w tej produkcji. W trakcie rozgrywki nieodzowne okazuje się korzystanie nie tylko z udostępnionej broni palnej (miotacz ognia, smartgun itd.), lecz także z gadżetów pokroju czujnika ruchu wydającego znany z filmów odgłos gdy zbliża się do nas wróg, spawarki lub działka automatycznego. Ekwipunek można ulepszać i modyfikować w zamian za punkty doświadczenia, które otrzymujemy za zabitych przeciwników.

Oprócz kampanii, w grze pojawił się również tryb multiplayer. Możemy się tutaj wcielić zarówno w człowieka (tryb Colonial Marines), jak i w Obcego (tryb Galactic Aliens), jednak zdobyte w obu trybach punkty nie sumują się. Do naszej dyspozycji oddano kilka zróżnicowanych wariantów rozgrywki, takich jak Deathmatch, Escape (w którym ludzie próbują dotrzeć do znajdującego się na mapie punktu ewakuacyjnego, w czym Obcy starają się im przeszkodzić) oraz Extermination (gdzie zadaniem ludzi jest zniszczenie jaj bronionych przez Kosmitów).

Wbrew oczekiwaniom, tytuł spotkał się z bardzo chłodną reakcją ze strony graczy i recenzentów. Narzekali oni między innymi na kiepską oprawę graficzną, brak klimatu, sztuczną inteligencję oraz błędy, które w wielu przypadkach uniemożliwiały rozgrywkę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Aliens: Colonial Marines

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper