Aliens vs Predator

Aliens vs Predator

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 6.5
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
16.02.2010
Europa:
19.02.2010
Polska:
19.02.2010
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
16.02.2010
Europa:
19.02.2010
Polska:
19.02.2010

Aliens vs Predator - opis gry

Aliens vs Predator to strzelanina w realiach science-fiction z widokiem z pierwszej osoby. Deweloperem AvP jest Rebellion Developments, a grę w 2010 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz PC wydała Sega. Produkcja Rebellion bazuje na serii komiksów „Alien vs Predator”, będących cross-overem z udziałem dwóch ikon kina science-fiction, Obcego i Predatora.

Historia przedstawiona w grze rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach z filmu „Aliens” Jamesa Camerona. Akcja w Aliens vs Predator ma miejsce na planecie kolonialnej BG-386, której mieszkańcy wykryli obecność tajemniczej piramidy. Prace wykopaliskowe obudziły gnieżdżących się tam Obcych, a sygnał o wydarzeniach wewnątrz budowli odebrali Predatorzy. W czasie lotu na BG-386 statek, na którym przebywa oddział Marines, ulega uszkodzeniu i załoga USS Marlow zmuszona jest awaryjnie lądować na planecie. Tam czeka ich ciężka walka o przetrwanie, ponieważ Obcy wydostali się na powierzchnię, a do kolonii przybyła również grupa Predatorów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Aliens vs Predator została podzielona na trzy odrębne, ale zazębiające się ze sobą kampanie. Przedzierając się przez grupy wrogów, każda z ras posługuje się charakterystycznymi dla siebie zagrywkami. W przypadku Marines mamy do czynienia z dość standardowym FPS-em, gdzie priorytetem jest zastrzelić przeciwnika, nim ten dobierze się nam do skóry. Będąc w skórze Obcego należy pozostawać w ukryciu, polegając przede wszystkim na swoich zmysłach i zabójczym ciele. Predator dysponuje relatywnie najlepszymi umiejętnościami, będąc bardzo skutecznym atakując z ukrycia, bardzo dobrze walczy także gołymi rękami.

Pod względem oprawy produkcja Rebellion Developments odstaje od najładniejszych pierwszoosobowych shooterów, ale sama w sobie prezentuje się przyzwoicie. Deweloper przywiązywał ogromną wagę do filmowych realiów, dzięki czemu fani serii „Alien” i „Predator” dostrzegą wiele elementów znanych z filmów. Podobnie ma się sprawa ze ścieżką dźwiękową autorstwa Mark Rutherford, który przemycił kilka motywów z partytur kolegów, w tym słynny temat postaci Predatora.

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper