Alien Rage

Alien Rage

5,9
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.1
PS3 5.4
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
City Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
18.10.2013
Europa:
18.10.2013
Producent:
City Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
18.10.2013
Europa:
18.10.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Alien Rage
5.5
Recenzja gry: Alien Rage
Pokaż kolejne recenzje

Alien Rage - opis gry

Alien Rage (znane wcześniej jako Alien Fear) to utrzymana w klimatach science-fiction strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez polskie studio City Interactive. Grę wydano w dystrybucji cyfrowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboxa 360. W założeniach twórców Alien Rage było “oldskulowym shooterem”.

Oldskul w Alien Rage nawiązuje nie tylko do rozgrywki, ale także do sposobu opowiadania historii. Ta w założeniach jest prosta - ot, sojusz między ludzkością i cywilizacją kosmitów rozpada się, co prowadzi do ofensywy tych drugich. Narracja w produkcji polskiego studia nie jest jednak namolna i to od gracza zależy, czy pozna całe tło fabularne odkrywane dzięki pozostawionym w różnych miejscach audiologom.

Dalsza część tekstu pod wideo

W singlowej kampanii na gracza czeka czternaście poziomów (kopalnie, bazy wroga...) po brzegi wypchanych różnymi kosmicznymi pokrakami. Tych jest 21 rodzajów (wśród nich żołnierze tamtejszej armii, rozmaite mechaniczne wynalazki itd.) plus ośmiu wielkich bossów. Pukawek, które służą w robieniu demolki, a zniszczalne bywają też elementy otoczenia, jest natomiast dziesięć (nie brakuje wśród nich broni kosmitów), przy czym każda potrafi strzelać na dwa sposoby. Gra premiuje celne strzały, tzw. skill shoty, w newralgiczne części ciała przeciwnika, co nagradzane jest punktami będącymi kolejnym nawiązaniem do starszych tytułów. Mniej odlskulowe w dziedzinie gameplayu jest z kolei samoregenerujące się zdrowie oraz dwa sloty na wyposażenie. Znaczenie ma ponadto korzystanie z osłon podczas strzelanin.

Alien Rage oprócz niekrótkiego singla posiada także tryb multiplayer. Rywalizacja odbywa się w nim na planszach stworzonych z myślą o ośmiu lub szesnastu graczach.

Wideo - Alien Rage

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper