Borderlands

Borderlands

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS3 8.0
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strzelanina
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
20.10.2009
Europa:
23.10.2009
Polska:
30.10.2009
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strzelanina
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
20.10.2009
Europa:
23.10.2009
Polska:
30.10.2009

Borderlands - opis gry

Borderlands to pierwszoosobowa strzelanina z elementami RPG stworzona przez studio Gearbox Software i wydana przez 2K Games w październiku 2009 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Pierwsza wzmianka o grze pojawiła się już w połowie 2007 roku w magazyne Game Informer.

Akcja Borderlands ma miejsce na planecie Pandora. Niedługo po opuszczeniu planety przez Dahl Corporation, zjawiają się tam poszukiwacze Skarbca. Jedną z takich postaci jest bohater wybrany przez gracza, któremu zaraz po tym, jak odkrył miasto Fyrestone, objawia się tajemnicza kobieta zwana Guardian Angel. Niedługo potem bohater natrafia na robota Claptrapa oraz mężczyznę o ksywie Dr Zed. Ten ostatni pomaga naszej postaci zyskać sławę po zabiciu liderów kilku gangów, po czym wszyscy skupiają się na odnalezieniu starożutnych arfetaktów, niezbędnych do otwarcia Skarbca.

Na samym początku gracz wybiera sobie jedną postać z czterech dostępnych, gdzie każda dysponuje innymi umiejętnościami i bronią. Do wyboru mamy: Rolanda, Mordecai, Lilith oraz Bricka. Akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, przemierzając opustoszałe tereny Pandory. Gracz mierzy się zarówno z ludzkimi przeciwnikami, jak i bardziej wymyślnymi istotami. Rozbudowywanie arsenału oraz zbieractwo stanowią esencję zabawy w produkcji Gearbox Software. Zwiedzanie Pandory jest o wiele przyjemniejsze, gdy towarzyszy nam żywy partner, stąd duży nacisk twórców na tryb kooperacji (dostępny zarówno lokalnie, jak i online).

Borderlands działa na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 3, jednak największym walorem estetycznym nie jest tutaj wykonanie techniczne, lecz unikatowa stylistyka. Shooter Gearbox Software przypomina kreskówkę, w której wizualny styl kontrastuje z dużą dawką brutalności. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada aż czworo kompozytorów, w tym znany z serii God of War Cris Velasco.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Borderlands

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper