Rare Replay (XONE)

Rare Replay (XONE)

Rare Replay
  • Producent: Rare
  • Wydawca: Microsoft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 04.08.2015
  • Europa: 04.08.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Przygodowa, Akcja
  • od lat 16
  • przemoc

Ocena społeczności

8.929 głosów
-

Ocena PPE.pl

9.0 Czytaj recenzję

Rare Replay to składanka zawierająca trzydzieści gier wyprodukowanych przez brytyjskie studio Rare na przestrzeni blisko trzech dekad. Za jej wydanie odpowiadał Microsoft. Kompilacja ukazała się tylko na Xboxie One.

Kompilacja Rare Replay zawiera równo trzydzieści gier znanego brytyjskiego studia Rare - poczynając na Jetpac z 1983 roku, a skończywszy na Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts z 2008 roku. Wiele z nich posiada ułatwienia, np. opcję przewijania naszych poczynań albo różne modyfikacje obniżające stopień trudności (jak nieskończona liczba żyć). Nowsze tytuły posiadają natomiast dlc oraz funkcje sieciowe. Dostępne gry to:

Jetpac - Wcielamy się w kosmonautę, który na każdej planszy najpierw musi zebrać części do rakiety a na końcu paliwo. Po drodze eliminuje też rozmaite przeszkadzajki.

Lunar Jetman - Kontynuacja Jetpaca z nowymi patentami (ograniczoną ilością paliwa, dodatkowym ekwipunkiem itd.). Tym razem zadanie naszego podopiecznego polega na niszczeniu baz obcych.

Atic Atac - Gra zręcznościowa. Zmagania obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Na każdej planszy musimy zebrać trzy części klucza, by przejść na następny poziom. Po drodze zbieramy także inne przedmioty.

Sabre Wulf - Podobny patent jak w Atic Atac. Jako podróżnik przeczesujemy dżunglę szlachtując przeciwników i poszukując części amuletu.

Underwurlde - Kontynuacja Sabre Wulf oferująca inną perspektywę. Wcielamy się w tą samą postać, która przemierza podziemny świat zmagając się z rozmaitymi niebezpieczeństwa.

Knight Lore - Kontynuacja dwóch poprzednich gier tym razem z izometryczną kamerą dającą efekt pseudo-3D. Główny bohater podrózuje przez zamek składający się z ponad stu pomieszczeń i musi zebrać przedmioty pozwalające mu zrzucić klątwę.

Gunfright - Strzelanka z pseudotrójwymiarową grafiką w klimatach amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Slalom - Ponad dwadzieścia tras zjazdowych, na których musimy unikać przeszkód by wyrobić się w odpowiednim czasie.

R.C. Pro-Am - Wyścigi zdalnie sterowanych samochodzików z izometryczną kamerą i opcją ich modyfikowania.

Cobra Triangle - Gra w której sterujemy motorówką uzbrojoną w działko. Tytuł oferuje ponad dwadzieścia plansz, na których zmagamy się z rozmaitymi wyzwaniami: bierzemy udział w wyścigach, rozbrajamy bomby, ratujemy topiących się ludzi itd.

Snake Rattle 'n' Roll - Gra zręcznościowa z izometryczną kamerą, w której kierujemy wężami zwiększającymi swoje rozmiary po zjedzeniu istot Nibbley Pibbley.

Solar Jetman - Scrollowana strzelanina, w której sterujemy statkiem kosmicznym. W trakcie rozgrywki odwiedzamy dwanaście planet oferujących innego rodzaju wyzwania (zmienia się także grawitacja, co wpływa na sterowanie).

Digger T. Rock - Platformer, w którym wcielamy się w poszukiwacza skarbów przeczesującego podziemia. Naszym zadaniem jest znalezienie i uruchomienie specjalnego mechanizmu a następnie ucieczka.

Battletoads - Bijatyka chodzona z kosmicznymi ropuchami w roli głównej słynącą w swoim czasie z niezwykle wysokiego stopnia trudności.

R.C. Pro-Am 2 - Kontynuacja pierwszego RC Pro-Am opierająca się na tych samych założeniach.

Battletoads Arcade - Kontynuacja Battletoads, która pierwotnie ukazała się tylko na automatach.

Killer Instinct Gold - Dwuwymiarowa bijatyka wydana pierwotnie na Nintendo 64. System walki korzysta sześciu przycisków. W grze nie brakuje też brutalnych finisherów przywodzących na myśl serię Mortal Kombat.

Blast Corps - Kierujemy pojazdem, którego zadaniem jest ochrona przewozu ładunku nuklearnego.

Banjo-Kazooie - Hołubiony trójwymiarowy platformer z dwiema tytułowy postaciami w roli głównej. Duży nacisk na zbieractwo.

Jet Force Gemini - Trójwymiarowa strzelanina z rozgrywką z perspektywy trzeciej osoby z elementami platformera i naciskiem na eksplorację. Oprócz tego: multi dla czterech osób.

Perfect Dark - Kultowa strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby i z elementami skradania. Plus: multiplayer pod postacią kooperacji i rywalizacji.

Banjo-Tooie - Kontynuacja Banjo-Kazooie rozwijająca formułę pierwowzoru.

Conker's Bad Fur Day - Trójwymiarowa platformówką, w której głównym bohaterem jest wiewiórka z niewyparzoną buźką.Rozgrywka sprowadza się (z grubsza) do wykonywania zadań zlecanych przez NPC-ów.

Grabbed by the Ghoulies - Action-adventure, w której wchodzimy w buty chłopaka przeczesującego nawiedzony dom w poszukiwaniu sdziewczyny. Nacisk bardziej na “action” niż “adventure”.

Kameo: Elements of Power - Action-adventure, w którym bohaterka może zmieniać swoją formę. Poza tym: niemało eksploracji i rozwiązywanie zagadek.

Perfect Dark Zero - Prequel Perfect Dark z N64. Standardowo rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, ale w niektórych sytuacjach ulega to zmianie.

Viva Piñata - Gra polegająca na zarządzaniu ogródkiem, który musi przyciągać stworzenia o nazwie piñata.

Jetpac Refuelled - Remake klasycznego Jetpaca oferujący ponad sto poziomów i funkcje sieciowe (rankingi i multiplayer).

Viva Piñata: Trouble in Paradise - Kontynuacja Viva Piñata rozbdowująca założenia pierwowzoru.

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - Trzecia część przygód Banjo i ptaszycy Kazooie. Gra nie ma za wiele wspólnego z korzeniami serii. Zamiast tego skupiamy się w niej na budowaniu pojazdów wszelkiego rodzaju.

Oprócz gier składanka zawiera również galerie oraz materiały video, w której możemy się np. zapoznać z niepublikowanymi wcześniej informacjami.

Podobne gry