Conker's Bad Fur Day

Conker's Bad Fur Day

8,8
47 oceny

Ocena wg platformy:

N64 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.03.2001
Europa:
06.04.2001
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.03.2001
Europa:
06.04.2001

Conker's Bad Fur Day - opis gry

Conker’s Bad Fur Day to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare. Tytuł ukazał się na Nintendo 64. Wbrew pozorom, czyli kolorowemu, wręcz bajkowemu stylowi graficznemu, gra była skierowanego do dorosłego odbiorcy - pełno w niej było przemocy, szaletowego humoru oraz parodii rożnych popkulturowych tworów.

Tytułowy Conker to wiewiórka, główny bohater, który po bibce traci kontakt z rzeczywistością - chce się po prostu dostać do swojej dziewczyny, ale słabo mu to wychodzi. W efekcie, prowadzony przez niewidzialną moc, trafia do alternatywnego świata, gdzie rządy sprawuje głupawy monarcha King Panther. Ma on jedno życzenie - potrzebuje nogi do stołu, który się zepsuł. Conker ma być rozwiązaniem tego problemu.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Conker’s Bad Fur Day w aspekcie gameplayowym to platformer z elementami akcji. Gracz pokonuje tu w pełni trójwymiarowe poziomy, które wybiera z mapy. Początkowo wybór jest ograniczony, ale z czasem ulega to zmianie. Nowe podwoje otwierają pieniądze zdobywane za wykonywanie questów zlecanych przez napotykanych NPC-ów. Może to być pokonanie kogoś, rozwiązanie zagadki, zebranie jakichś przedmiotów lub inne czynności.

 

Wachlarz umiejętności wiewióra nie jest skromny, ale ustępuje grom typu Donkey Kong 64 czy Banjo-Kazooie. Conker potrafi skakać, biegać, walić przeciwników po głowie patelnią, a także nurkować (przez ograniczoną ilość czasu), wspinać się, przesuwać ciężkie obiekty czy regenerować zdrowie czekoladą. Pojawiają się także kontekstowe czynności zależne od tego, co akurat widzimy na ekranie. Włączamy je wciskając “B” na padzie.

 

Oprócz singla gra posiada także siedem wariantów zabawy w multiplayu, w których rywalizować mogą maksymalnie cztery osoby. Są to Beach (jedna osoba ucieka po plaży do pojazdu umożliwiającego ucieczkę, inni próbują jej przeszkodzić), Raptor (jeden gracz kontroluje dinozaura i musi nakarmić małe, inni starają się w tym czasie podprowadzić jajka), Heist (coś w stylu capture the flag, należy ukraść pieniądze z banku, a następnie wrócić z nimi do bazy), War (coś podobnego, tutaj z kolei trzeba zdobyć gaz, a potem rozpylić go eliminując rywali), Tank (pojedynki z użyciem czołgów), Race (wyścigi) i wreszcie Deathmatch (rywalizacja w stylu strzelanin TPP).

 

Conker’s Bad Fur Day to ostatnia gra Rare na Nintendo 64. Mimo kontrowersyjnej otoczki tytuł cieszył się bardzo dobrą opinią w mediach branżowych i wśród samych graczy. W planach była bezpośrednia kontynuacja pt. Conker’s Other Bad Day, ale projekt skasowano.

Wideo - Conker's Bad Fur Day

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper