Jet Force Gemini

Jet Force Gemini

7,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

N64 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.10.1999
Europa:
02.11.1999
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.10.1999
Europa:
02.11.1999

Jet Force Gemini - opis gry

Jet Force Gemini to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare (konkretnie przez zespół odpowiedzialny za Blast Corps) i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo 64. Gracz wcielał się w niej w ostatnich członków oddziału Jet Force walczących ze złym Mizarem i jego Dronami.

Głównymi bohaterami gry są Vela i Juno, bliźniacy, którym kosmiczni piraci zabili rodziców. Towarzyszy im także maskotka, pies Lupus. Gameplay polega przeważnie na strzelaniu, ale pojawiają się w nim również elementy platformowe i zręcznościowe, jak wspinanie, pływanie czy latanie przy użyciu jet-packa. Gracz kontroluje swojego podopiecznego, biegając po trójwymiarowych lokacjach, zbierając rozmaite przedmioty i przeprowadzając zadymę na dużą skalę. W przeciwieństwie do innych strzelanek Rare z N64, tutaj bronie nie posiadają magazynków.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W głównym wątku na gracza czeka piętnaście nieliniowych poziomów podzielonych na różne strefy. Do niektórych dostęp blokują drzwi. Niektóre drzwi mogą otwierać się automatycznie, przy innych nierzadko będziemy musieli wykonać jakąś czynność - zabić pewną ilość przeciwników lub znaleźć klucz. Juno, Vela oraz ich pies posiadają kilka odmiennych zdolności, które przydają się w różnych sytuacjach. On może chodzić po magmie, ona pływać przez nieograniczoną ilość czasu, a Lupus potrafi latać. Te umiejętności dają dostęp do normalnie niedostępnych miejsc, dlatego właściwy wybór postaci ma duże znaczenie. Zadaniem o nadrzędnym znaczeniu jest znalezienie wszystkich Tribali i części statku kosmicznego. Do raz zaliczonych leveli można wracać.

 

Jet Force Gemini posiada również tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób. Gracze mają w nim do dyspozycji szereg opcji wpływających na rozgrywkę. Mogą ustawić czas trwania potyczek, liczbę żyć i tym podobne rzeczy. Co ciekawe, uczestnicząc w singlowej kampanii odblokować da się dodatkową zawartość dla multi - nowe postacie i plansze.

 

Tradycyjna wieloosobowa rywalizacja to jednak nie wszystko. W Jet Force Gemini znajdziemy również wyścigi, tryb przypominający rail shootera i kooperację, w której drugi gracz przejmuje kontrolę nad Floydem, robotem wspierającym jedną z głównych postaci.

Wideo - Jet Force Gemini

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper