Perfect Dark

Perfect Dark

8,8
43 oceny

Ocena wg platformy:

N64 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.05.2000
Europa:
30.06.2000
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.05.2000
Europa:
30.06.2000

Perfect Dark - opis gry

Perfect Dark to strzelanina z widokiem z pierwszej osoby wyprodukowana przez Rare na Nintendo 64. Gra w momencie premiery cieszyła się wielkim uznaniem, zdobywając jedne z najlepszych not w historii elektronicznej rozrywki. Perfect Dark korzystał z przystawki Expansion Pak zwiększającej pamięć RAM konsoli.

Główną bohaterką gry jest Joanna Dark, agentka Carrington Institute, finansowanej z tajnych źródeł organizacji, której celem jest ochrona światowego ładu przed terrorystami i innymi niebezpieczeństwami. Punktem wyjścia dla historii jest działalność korporacji dataDyne, której rozwój budzi wątpliwości decydentów instytutu, a wydarzenia nabierają jeszcze większego tempa, gdy do Carrington zgłasza się niejaki doktor Caroll, który ma zamiar uciec z firmy. Aby zbadać te wszystkie niepokojące sygnały, na miejsce zostaje wysłana właśnie Dark.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Perfect Dark, podobnie jak duchowy poprzednik, czyli GoldenEye 007, jest shooterem FPP, jednak w swojej późniejszej grze Rare położyło większy nacisk na skradanie. Akcja toczy się w nie tak dalekiej przyszłości, co ma swoje odbicie w dostępnych broniach i gadżetach. Dark ma do dyspozycji strzelby, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, materiały wybuchowe, różne pozaziemskie pukawki oraz skaner, noktowizor, próbniki itd. Co jest godne odnotowania, większość broni wystrzeliwuje na dwa sposoby.

 

Grać można na trzech poziomach trudności - przeciwnicy strzelają wówczas celniej, jest mniej amunicji a my mamy więcej wytycznych do zrealizowania. Dark może zbierać osłony podczas swoich misji, nie może natomiast skakać i nie używa medykamentów. Fabułę napędzają cut-scenki z voice-actingiem puszczane między kolejnymi zadaniami.

 

Poza głównym wątkiem Dark może uczestniczyć w ćwiczeniach w siedzibie Carrington. Na strzelnicy da się w ten sposób odblokować trzy bronie z GoldenEye 007.

 

Sporo pary poszło w multiplayer. Gra oferuje sporo wariantów rozgrywki w tym trybie. Do wyboru jest kooperacja a nawet ciekawa odmiana rywalizacji, w której jeden gracz może się wcielić w przeciwnika i spróbować powstrzymać agentkę przed zaliczeniem misji. Są też inne, w których musimy np. jak najdłużej przeżyć taszcząc z sobą walizkę, zhackować komputer albo w kilka osób polować na jednego nieszczęśnika. Rozmieszczenie przedmiotów na planszach da się ustawić samemu.

Wideo - Perfect Dark

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper