R.C. Pro-Am 2

R.C. Pro-Am 2

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.1992
Europa:
23.09.1993
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.1992
Europa:
23.09.1993

R.C. Pro-Am 2 - opis gry

R.C. Pro-Am 2 to gra wyścigowa z udziałem zdalnie sterowanych samochodzików wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare i wydana przez Tradewest. Tytuł, w odróżnieniu od pierwszej części, ukazał się tylko na konsoli Nintendo Entertainment System (NES).

Założenia są identyczne jak w przypadku oryginału. Wyścigi odbywają się z udziałem czterech zdalnie sterowanych samochodzików na -- łącznie -- 24 torach. Tory można podzielić na trzy grupy po osiem. Każda kolejna oferuje większe wyzwanie, a w tym specyficzne dla danej grupy przeszkody. Aby zakwalifikować się do następnego wyścigu musimy zakończyć zawody w pierwszej trójce. Po zrealizowaniu tej wytycznej otrzymujemy punkty i kasę, za którą można nabyć lepsze części do pojazdu lub bronie. Jeśli natomiast nie podołamy zadaniu, jesteśmy zmuszeni skorzystać z kontynuacji, których dysponujemy ograniczoną liczbą. Utrata wszystkich równoznaczna jest z rozpoczęciem zmagań od nowa.

 

Wśród wspomnianych upgrade’ów znajdziemy części mogące zwiększyć maksymalną prędkość albo zaoferować lepszą przyczepność, a także różne typy broni począwszy od rakiet i bomb, a skończywszy na uzbrojeniu mogącym wykradać pieniądze oponentów. To od nas zależy, na co się zdecydujemy. Możemy jakiś upgrade kupić od razu lub wstrzymać się, odłożyć więcej kasy i nabyć coś lepszego w późniejszym czasie. W trakcie wyścigów na torach porozrzucane są przedmioty typu amunicja i pieniądze. Wzorem poprzednika zbierać możemy także litery tworzące słowa “PRO AM II”, dzięki czemu otrzymujemy lepsze samochody.

 

Pomiędzy wyścigami od czasu do czasu mamy okazję wzięcia udziału w bonusowej planszy, w której zwycięstwo także nagradzane jest punktami i pieniędzmi. Co warto dodać, w odróżnieniu od pierwszej części twórcy zaimplementowali również multiplayer. Grać wspólnie mogą nawet cztery osoby.

Wideo - R.C. Pro-Am 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper