Super Mario Bros. 3 (NES)

Super Mario Bros. 3 (NES)

Super Mario Bros. 3
  • Producent: Nintendo
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.10.1988
  • Europa: 29.08.1991
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

9.162 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Super Mario Bros. 3 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System. Trzecia część przygód wąsatego hydraulika zapisała się na trwałe w historii elektronicznej rozgrywki. Tytuł osiągnął gigantyczny sukces, rozchodząc się w wielkim nakładzie i zdobywając laury jednej z najlepszych gier wszech czasów.

Gracz wciela się w Mario albo Luigiego, którzy muszą uratować księżniczkę Peach oraz władców siedmiu królestw zamienionych w zwierzęta przez Bowsera i jego wredne latorośle, Koopalingi.

W grze mamy do dyspozycji osiem różnych tematycznie światów, które z kolei składają się z pomniejszych poziomów. Każdy świat oferuje coś innego, mogą to być np. pustynie albo Giant World, w którym wszystko jest cztery razy większe. Gracz, poruszając się między levelami, używa mapy. Co ciekawe, dróg prowadzących do celu (zamku wieńczącego zmagania w danym świecie, gdzie znajduje się boss) bywa kilka.

Podstawy gameplayu nie odbiegają od tego, co gracze znają z poprzednich części, choć pojawiło się kilka nowości. Mario potrafi biegać, skakać, pływać, radzić sobie z przeciwnikami, chwytać ich i ciskać, jak również latać dzięki pewnym przedmiotom. I skoro o nich mowa - oprócz tradycyjnych power-upów typu grzybek i ognisty kwiatek, dochodzą też nowe atrakcje. W Super Mario Bros. 3 pojawia się magiczny gwizdek, który pozwala przeskakiwać poziomy (występuje tylko w trzech sztukach), oraz kilka strojów. Ten najpopularniejszy to strój szopa, który umożliwia utrzymywanie się w powietrzu (Mario może w takim momencie zamienić się w głaz, uderzając o ziemię i eliminując przeszkadzajki), oprócz tego dochodzą też fatałaszki zamieniające popularnego hydraulika w żabę (wyższe skoki, łatwiejsze pływanie) lub w Hammera, jednego z przeciwników, który ciska młotami i jest odporny na ogień. Na poziomie 5-3 występuje też wyjątkowo but Goomby, dzięki któremu można wykonywać dalsze skoki i eliminować niektórych przeciwników, np. tych z kolcami na ciele.

Super Mario Bros. 3 dodatkowo posiada tryb multiplayer dla dwóch graczy, a także kilka minigierek, w tym zmodyfikowaną wersję Mario Bros.

Podobne gry