Kirby's Adventure

Kirby's Adventure

8,4
28 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6.5 godzin
Premiery
Świat:
23.03.1993
Europa:
01.12.1993
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6.5 godzin
Premiery
Świat:
23.03.1993
Europa:
01.12.1993

Kirby's Adventure - opis gry

Kirby’s Adventure to side-scrollowany platformer wyprodukowany przez HAL Laboratory i wydany przez Nintendo na NES-a. Była to druga odsłona przygód tytułowego bohatera - pierwsza ukazała się na Game Boyu i za jej stworzenie odpowiadał 19-letni wówczas Masahiro Sakurai. Producentem Kirby's Adventure był Satoru Iwata, późniejszy prezes Nintendo.

Akcja rozpoczyna się w momencie gdy Kirby ze zgrozą uświadamia sobie, że nic nie przyśniło mu się po poobiedniej drzemce. Postanawiając zbadać tę sprawę udaje się do fontanny snów, gdzie na jaw wychodzi cały problem - King Dedede ukradł różdżkę, źródło mocy fontanny, i podzielił ją na siedem części. Bez niej mieszkańcy Dream Landu nie mogą śnić. Aby przywrócić wszystko do poprzedniego stanu, Kirby postanawia rzucić wyzwanie Dedede.

Dalsza część tekstu pod wideo

 Kirby's Adventure to dość standardowy dwuwymiarowy platformer. W grze odwiedzimy siedem światów, które z kolei składają się z pomniejszych poziomów, walki z bossem i wrót umożliwiających podróżowanie ze świata do świata. Gdzieniegdzie czekają na nas też minigry (umożliwiają zdobycie dodatkowych żyć), muzea (pozwalają zdobyć nowe moce) lub areny (starcia pozwalające przejmować specjalne zdolności pokonanego przeciwnika). 

 Na zwyczajnych poziomach naszym zadaniem jest po prostu dobrnąć do końca. Kirby może zostać ugodzony sześć razy, nim straci życie. Energię można odnawiać zjadając porozrzucane po planszach jedzenie.

 Nasz podopieczny posiada wachlarz mniej i bardziej typowych zdolności. Potrafi oczywiście biegać, skakać i atakować przeciwników, ale także nabrać powietrza, co pozwala mu wznieść się nad ziemię, albo wchłaniać rozmaite obiekty. W przypadku przeszkadzajek dzieją się dwie rzeczy - albo Kirby wypluwa przeciwnika, zadając mu tym samym straty, albo go połyka, przejmując charakterystyczną dlań zdolność. Te przydają się np. do rozwiązywania różnych prostych łamigłówek.

Wideo - Kirby's Adventure

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper