The Flinstones: The Rescue of Dino & Hoppy

The Flinstones: The Rescue of Dino & Hoppy

7,8
29 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6.5 godzin
Premiery
Świat:
12.1991
Europa:
04.1992
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6.5 godzin
Premiery
Świat:
12.1991
Europa:
04.1992

The Flinstones: The Rescue of Dino & Hoppy - opis gry

The Flintstones: The Rescue of Dino & Hoppy to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Taito na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Gra powstała na bazie popularnej kreskówki z lat 60. o tym samym tytule.

W grę wprowadza krótka wstawka. Otóż sielankę rodziny Flinstonów przerywa niejaki Dr. Butler, pochodzący z XXX wieku szalony naukowiec, który używając wehikułu czasu odwiedza epokę jaskiniowców i porywa zwierzaki bohaterów, niszcząc przy okazji umożliwiający pościg pojazd Wielkiego Gazoo. Fred w tej sytuacji musi znaleźć części zniszczonej maszyny a następnie odwiedzić daleką przyszłość i odbić Dino oraz Hoppy’ego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja Taito jest standardowym dwuwymiarowym platformerem jakich wiele pojawiło się na NES-ie. W trakcie zmagań kierujemy poczynaniami Freda, który podróżuje początkowo przez lokacje znane z kreskówki, a na końcu odwiedza włości Butlera (tu, swoją droga, pojawia się crossover z Jetsonami). Do dyspozycji nasz podopieczny posiada maczugę, którą może atakować na dwa sposoby (zwyczajnie lub z większą siłą, choć ten drugi atak wymaga by go przedtem naładować), a także tomahawki i proce, które można nabyć po uzbieraniu stosownej ilości kasy zostawianej przez pokonane przeszkadzajki.

Po przejściu pierwszego poziomu otrzymujemy dostęp do mapy, na której możemy wybrać kolejne wyzwanie. Przejście dowolnego levelu sprawia natomiast, iż otrzymujemy część pojazdu Gazoo. Rozgrywkę urozmaica minigerka, która umożliwia nam rozegranie krótkiego meczu koszykówki. W przypadku zwycięstwa otrzymujemy nagrodę pod postacią specjalnej umiejętności.

Produkcja Taito doczekało się 1994 roku kontynuacji pt. The Flintstones: Surprise at Dinosaur Peak.

Wideo - The Flinstones: The Rescue of Dino & Hoppy

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper