Adventure Island 3

Adventure Island 3

8,0
17 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.1
GBC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
07.1992
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
07.1992

Adventure Island 3 - opis gry

Adventure Island 3 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Now Production i wydana przez Hudson. Gra ukazała się na Nintendo Entertainment System (NES) oraz Game Boyu. Ta druga wersja trafiła do sprzedaży pod tytułem Adventure Island II: Aliens in Paradise.

Głównym bohaterem trzeciej części Adventure Island jest ponownie Master Higgins. Po raz kolejny rusza on z odsieczą próbując uratować swoją dziewczynę Tinę (tu i ówdzie błędnie nazywaną Jeannie Jungle), która tym razem została uprowadzona przez statek kosmiczny.

Dalsza część tekstu pod wideo

“Trójka” pod wieloma względami przypomina drugą część, choć oczywiście twórcy upchnęli tu i ówdzie nieco nowych rozwiązań. Po pierwsze, Higgins może teraz się czołgać, po drugie - w grze pojawia się nowy dinozaur, na którego grzbiecie jest w stanie podróżować główny bohater. Na przejście czeka w sumie osiem wysp składających się z kilku mniejszych leveli każda. Nie brakuje tu wymagające pojedynków z bossami, oraz specjalnych leveli urozmaicających formułę, podczas których Higgins surfuje. Plansze wybieramy z poziomu 'mapy świata'.

W zmaganiach, oprócz dinozaurów, których jest w sumie pięć, pomagają bohaterowi też różne dopałki oraz bronie. Oprócz kamiennych toporków będących standardowo na jego wyposażeniu może on również używać bumeranga, który jest tutejszym novum. Nowością jest ponadto power-up (kryształ) gwarantujący chwilową nietykalność. Część z tych dóbr znaleźć można w ukrytych pomieszczeniach, których odkrycie jest dodatkowym wyzwaniem.

Wideo - Adventure Island 3

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper