DuckTales 2

DuckTales 2

8,3
39 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.04.1993
Europa:
1993
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.04.1993
Europa:
1993

DuckTales 2 - opis gry

DuckTales 2 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Capcom na Nintendo Entertainment System i pierwszego Game Boya. Gra powstała na podstawie kreskówki pt. “Kacze opowieści” emitowanej w telewizji na przełomie lat 80-ych i 90-ych. Druga growa adaptacja DuckTales pojawiła się w ograniczonym nakładzie, co znacząco podbiło jej cenę w drugim obiegu.

Punktem wyjścia dla nowej przygody Sknerusa jest kawałek mapy odnaleziony przez jednego z jego siostrzeńców. Autorem mapy, jak się okazuje, jest Fergus McKwacz, który pozostawił po sobie także ukryty skarb. Sknerus organizuje ekspedycję w celu odnalezienia kosztowności.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, Sknerus i ekipa odwiedzą różne części świata. Tym razem będą to okolice wodospadu Niagara, zatopiony statek piracki, Mu, Egipt i Szkocja. Struktura gry jest nieliniowa, więc sami możemy zadecydować o kolejności pokonywania tych poziomów.

Sterowanie (niemalże) nie zmieniło się od czasów pierwszej części. Najważniejszy przedmiotem na wyposażeniu Sknerusa jest jego laska, którą zwalcza przeciwników, a także wchodzi w interakcję z różnymi elementami otoczenia, np. przestawia dźwignię lub odpala armatę. Może też za jej pomocą skakać, co pozwala mu się dostać w normalnie niedostępne miejsca, albo unikać obrażeń zadawanych (chociażby) przez kolce.

W “dwójce” pojawia się kilka nowości. Sknerus może teraz chwytać obiekty pozwalające mu pozostać w powietrzu (np. haki). Co więcej, jest też w stanie zdobywać upgrade’y dla swojej laski, albo nabywać w sklepie dodatkowe życia i inne użyteczne przedmioty.

Na każdym poziomie możemy znaleźć po jednej części mapy. Nie są one wymagane by ukończyć grę, ale za ich sprawą da się odblokować szósty, bonusowy level, w którym czeka na nas zaginiony skarb Fergusa. Podobnie jak poprzednik, DuckTales 2 posiada więcej niż jedno zakończenie.

Wideo - DuckTales 2

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper