Tiny Toon Adventures

Tiny Toon Adventures

7,8
75 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
20.12.1991
Europa:
22.10.1992
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
20.12.1991
Europa:
22.10.1992

Tiny Toon Adventures - opis gry

Tiny Toon Adventures to dwuwymiarowy platformer wyprodukowany i wydany przez Konami na konsolę Nintendo Entertainment System. Gra powstała na licencji serialu animowanego (w Polsce “Przygody Animków”) o tym samym tytule stworzonego przez wytwórnię Warner Bros.

Głównym bohaterem jest tutaj Buster Bunny (królik Kinio w polskiej wersji językowej kreskówki), który wyrusza by uratować Babs (Kinia) z rąk Montany Maksa. W grze czeka na przejście sześć różnych tematycznie światów. Wszystkie z wyjątkiem ostatniego składają się z kilku pomniejszych etapów (konkretnie trzech). Niektóre są tradycyjne, niektóre wymagają by unikać Elmyry (w przeciwnym wypadku zostajemy przerzuceni z powrotem na początek danego świata), a jeszcze inne to starcia z bossami.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Przed zapuszczaniem się do kolejnego świata decydujemy, kto będzie towarzyszył głównemu bohaterowi. Opcje są trzy: Dizzy Devil (Diabeł Karuzel), Furrball (kot Sylwester) i Plucky Duck (kaczor Tasior). Nad drugą wybraną postacią będziemy mogli przejąć kontrolę w wyznaczonych do tego miejscach. Każda z nich posiada inną specjalną umiejętność. Tasior potrafi potrafi latać (choć przez ograniczoną ilość czasu), Karuzel niszczyć stojące na drodze przeszkody, a Sylwester wspinać się po pionowych ścianach.

 

Istotną rolę, jak to w platformerze, odgrywa zbieractwo. Kinio kolekcjonuje tutaj marchewki. Jeśli uzbiera trzydzieści, będzie mógł je wymienić u prosiaczka Pucusia na dodatkowe życie. Co więcej, jeśli uzbiera marchewki w liczbie, która będzie podzielna przez jedenaście, przyjdzie mu stoczyć walkę z Duck Vaderem. Wygrana bez skuchy nagradzana jest w takim przypadku aż trzema bonusowymi życiami.

Wideo - Tiny Toon Adventures

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper