Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
756V

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
  • Producent: Rockstar
  • Wydawca: Take-Two Interactive
  • Polski dystrybutor: Cenega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 11.11.2021
  • Europa: 11.11.2021
  • Polska: 07.12.2021
  • Gatunek: Akcja, Samochodówka, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition to wydanie zbiorcze trzech gier z serii Grand Theft Auto. Składanka ukazała się na PC (Rockstar Games Launcher), konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch i urządzeniach przenośnych (iOS, Android).

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition oferuje zremasterowane wersje trzech części GTA wydanych pierwotnie na PS2. Developer poprawił w nich oprawę graficzną i zmodyfikował rozgrywkę.

Grand Theft Auto III

W „trójce” zasadniczej zmianie uległ sam rdzeń zabawy, rezygnujący z leciwego licznika punktów na rzecz zgrabnie rozpisanej historii, pełnej barwnych i kontrowersyjnych postaci, która odpowiada za postępy w zabawie. Porzucono przy tym limit dostępnych żyć i system save'ów ze starszych odsłon, zastępując go znacznie wygodniejszym rozwiązaniem, gdzie gracz zatrzymuje się w jednym ze swoich mieszkań, które oprócz zapisu stanu gry oferują również możliwość garażowania ulubionego auta. Liczba dostępnych pojazdów ponownie wzrosła, choć zrezygnowano przy tym z jednośladów. W zamian za to dodano łódź motorową, bez której bohater nie jest w stanie utrzymać się na wodzie, oraz niemal pozbawioną skrzydeł awionetkę Dodo. Z zupełnie nowych elementów należy odnotować także dostęp do mapy miasta i jej podręczną wersję w rogu ekranu, przejrzysty system nawigacji zaznaczający na nich interesujące miejsca oraz ograniczone czasowo zadania zręcznościowe, pozwalające sprawdzić się w roli taksówkarza, strażaka, policjanta lub pracownika pogotowia ratunkowego.

Grand Theft Auto: Vice City

Będące miejscem akcji Vice City jest wariacją na temat amerykańskiego miasta Miami lat 80. XX wieku. Twórcy postarali się o wierne odwzorowanie realiów tamtych lat. Od ubioru i dostępnych samochodów począwszy, na granych w stacjach muzycznych kawałkach skończywszy. Głównym bohaterem jest Tommy Vercetti, a sama fabuła dzieje się przed wydarzeniami ukazanymi w Grand Theft Auto III. Protagonistę poznajemy chwilę po opuszczeniu więziennych murów i pomagamy mu na wolności odnaleźć się w świecie łatwych i nielegalnych pieniędzy. Pracując dla Sonny'ego Forreli, Vercetii ma za zadanie założyć filię narkotykowego interesu swojego szefa w Vice City. Sprawę rozbija interwencja stróżów prawa i Tommy z naszą pomocą musi znaleźć sprawców wycieku i odzyskać straconą forsę.

Grand Theft Auto: San Andreas

Przy okazji Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar raz jeszcze postawiło na znany silnik graficzny z „trójki”, z którego, pomimo oczywistych ograniczeń, tym razem wyciśnięto wszystkie soki. W efekcie gracze otrzymali nie jedno miasto, a cały olbrzymi fikcyjny stan San Andreas, mieszczący w sobie trzy różne miasta (Los Santos, San Fierro, Las Venturas) oraz kilometry terenów otwartych. Obok metropolii nawiązujących charakterem i architekturą do Los Angeles, San Francisco i Las Vegas znalazło się więc miejsce na mniejsze miejscowości, urokliwe wioski, pola uprawne, tereny górskie, leśne oraz pustynne. Nowe tereny to rzecz jasna również zmiany w temacie pojazdów. Obok niezliczonej ilości standardowych jedno- i dwuśladów, w San Andreas zadebiutowały rowery, poduszkowce, monster trucki, traktory czy kombajny, myśliwce pionowego startu, olbrzymie pasażerskie odrzutowce, a nawet przytraczane do pleców jetpacki.

Video - Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
Recenzje

Podobne gry