Ghost of Tsushima Director's Cut
978V

Ghost of Tsushima Director's Cut

Ghost of Tsushima Director's Cut
 • Producent: Sucker Punch
 • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
 • Polski dystrybutor: Sony Interactive Entertainment Polska
 • Wersja językowa: Polska Pełna
 • Premiery
 • Świat: 20.08.2021
 • Europa: 20.08.2021
 • Polska: 20.08.2021
 • Gatunek: Akcja, Skradanka, Otwarty świat
 • Liczba graczy: 1-4
 • od lat 18
 • przemoc

Ghost of Tsushima Director’s Cut to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Sucker Punch i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na konsolach PS4 i PS5. Był on wzbogaconą o dodatkową zawartość nową wersją Ghost of Tsushima.

Fabuła - Ghost of Tsushima Director’s Cut

Akcja gry rozgrywa się w latach 70. XIII wieku na japońskiej wyspie Cuszima. Trwa właśnie pierwsza inwazja Mongołów na Japonię. Najeźdźca, dysponujący uzbrojeniem nieznanym miejscowym, dokonuje szybkich postępów, pozostawiając po sobie spaloną ziemię i stosy trupów. Głównym bohaterem jest Jin Sakai, jeden z ostatnich samurajów, którego klan został niemal całkowicie wytrzebiony. Jin zdaje sobie sprawę, że honorowy samurajski kodeks jest anachronizmem w obliczu mongolskiego zagrożenia. Postanawia on więc stać się Duchem - przyjąć styl zabójcy eliminujący wrogów z zaskoczenia. Tym sposobem chce on włożyć kij w szprychy ofensywie wroga i w dalszej perspektywie uniemożliwić mu zdobycie Japonii.

Rozgrywka - Ghost of Tsushima Director’s Cut

Produkcja Sucker Punch to gra action-adventure stawiająca duży nacisk na skradanie. Podczas zmagań eksplorujemy otwarty świat, wspomnianą wyspę Cuszima, po której możemy swobodnie podróżować w poszukiwaniu miejsc, gdzie natknąć można się na questy i różne inne rzeczy. Nie ma tu wprawdzie możliwości błyskawicznego przemieszczania się pomiędzy lokacjami, ale podróż da się przyspieszyć, jeśli skorzystamy z konia.

Walka odgrywa oczywiście w Ghost of Tsushima ważną rolę. Walczyć z Mongołami możemy oko w oko, co jednak nie zawsze jest zalecaną opcją (zwłaszcza gdy przeciwnicy mają przewagę liczebną), ale częściej lepszą strategią są ciche zabójstwa. Oprócz samurajskiej katany Jin dysponuje także różnymi innymi broniami i gadżetami, które przydają w trakcie wykonywania zadań, jak linka z hakiem pozwalająca dostać się na dachy budynków, petardy odciągające uwagę strażników czy bomby dymne.

Gra inspiruje się klasycznym kinem samurajskim z lat 50. I 60., np. filmami Akiry Kurosawy. By oddać im hołd, twórcy oddali do dyspozycji graczy czarno-biały filtr.

Nowości - Ghost of Tsushima Director’s Cut

Wersja Director’s Cut oferuje dodatkową zawartość udostępnioną po premierze pierwowzoru. Jest to między innymi tryb multiplayer Ghost of Tsushima: Legends i fabularne rozszerzenie, którego akcja rozgrywa się na wyspie Iki (również zaatakowanej przez Mongołów). Pomniejsze nowości to kolejne techniki, minigry, rodzaje przeciwników itd.

W przypadku wersji na PS5 poprawiono również oprawę graficzną i zaimplementowano funkcje robiące użytek z kontrolera DualSense.

Video - Ghost of Tsushima Director's Cut
Recenzje

Podobne gry