Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

8,8
57 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.1
PC 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Iron Galaxy
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2022
Europa:
28.01.2022
Polska:
28.01.2022
Producent:
Iron Galaxy
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2022
Europa:
28.01.2022
Polska:
28.01.2022

Recenzja redakcji

Uncharted 4
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

9.5
Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei - recenzja gry. Doskonała optymalizacja pod PC
PS5 PC
Pokaż kolejne recenzje

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei - opis gry

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei to wydanie zbiorcze zawierające dwie pozycje: zremasterowane wersje Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Kolekcja ukazała się na PC i PS5. Za produkcję odpowiadało studio Iron Galaxy.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w trzeciej części. Nathan Drake nie jest już poszukiwaczem skarbów - ustatkował się i chodzi do normalnej pracy. Pewnego dnia jego życie staje jednak na głowie (jego i żony Eleny Fischer) - niespodziewanie zjawia się bowiem Sam, zaginiony starszy brat Nathana, który jeszcze do niedawna uznawany był za zmarłego. Życiu Sama grozi niebezpieczeństwo i próbuje się on wykaraskać z kłopotów poszukując Libertalii, zaginionej pirackiej kolonii, gdzie ukryty ma być skarb legendarnego kapitana Henry'ego Avery'ego. W tym celu potrzebuje pomocy głównego bohatera.

Gameplay "czwórki" nie odstaje radykalnie od poprzedników. Większy nacisk postawiono tym razem na eksplorację i rozwiązywanie zagadek kosztem strzelania (choć nie brakuje również efektownych sekcji zręcznościowych/pościgowych). Nieprzyjaciół można też likwidować po cichu, chowając się w trawie, wodzie, za obiektami czy przemykając ciasnymi przejściami wentylacyjnymi. Doszedł trzystopniowy wskaźnik zaalarmowania rywali, których możemy dodatkowo oznaczać, aby wiedzieć gdzie się w danym momencie znajdują.

U4 wprowadza do formuły serii także kilka innych nowości. Przede wszystkim jest to linka z hakiem, która przydaje się zarówno do walki, jak i eksploracji/wspinaczki/rozwiązywania łamigłówek, bardziej otwarte plansze, czy opcje dialogowe podczas cutscenek. Te nie wpływają jednak w żaden sposób na bieg narracji.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Akcja Zaginionego Dziedzictwa rozgrywa się jakieś kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w części czwartej. Historia skupia się tym razem nie na perypetiach Nathana Drake’a, ale Chloe Frazer znanej z drugiej części cyklu. Chloe trafia do Indii, gdzie ma akurat miejsce wojna domowa. Wyrusza ona do Zachodnich Ghat w poszukiwaniu starożytnego artefaktu, kła Ganeshu, który interesuje także miejscowego watażkę, niejakiego Asava. W tych zmaganiach pomaga jej Nadine Ross, antagonistka Drake’a z Uncharted 4.

Wideo - Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper