Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle
125V

Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle

Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle
  • Premiery
  • Świat: 18.02.2020
  • Europa: 18.02.2020
  • Polska: 18.02.2020
  • Gatunek: Akcja, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1

Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle to wydanie zbiorcze zawierające dwie wymienione w nazwie zremasterowane gry autorstwa studia Platinum Games. Składanka ukazała się na Xbox One. 

Wydanie zawiera dwie gry akcji wydane pierwotnie w pierwszych latach funkcjonowania studia Platinum Games. Jest to:

Bayonetta

Tytułowa bohaterka jest wiedźmą, która potrafi walczyć, używając do tego swoich włosów i magii. Rozgrywka w grze PlatinumGames przypomina wcześniejszy tytuł spod ręki Hideki Kamiyi - Devil May Cry. Bayonetta używa w walce słabych i silnych ataków, skomplikowanych kombinacji ciosów, posiłkując się czterema pistoletami, z których dwa przytwierdzone są do butów bohaterki. W czasie pojedynków z niebiańskimi wysłannikami wiedźma może używać specjalnych wykończeń, z których najefektowniej prezentują się tzw. Torture Attacks - wówczas protagonistka przywołuje potężnego demona, który potrafi pożreć nawet największych przeciwników. Bardzo liczne pojedynki z bossami pełne są sekwencji Quck Time Events, w dodatku japoński deweloper postanowił uatrakcyjnić gameplay, tworząc m .in krótkie sekcje platformowe czy pościgi.

Vanquish

Vanquish jest trzecioosobowym shooterem, charakteryzującym się niesamowitą dynamiką, kojarzącą się ze strzelaninami 2D. Na pierwszy rzut oka wymiana ognia z przeciwnikami prezentuje się standardowo - gracz musi korzystać z osłon, Sam dysponuje maksymalnie trzema pukawkami, które można upgrade’ować, a także zestawem granatów. Akcja w grze jest jednak bardzo szybka, w dodatku protagonista potrafi wykonywać błyskawiczne ślizgi, zmieniając pozycję w mniej niż kilka sekund. W ferworze walki można uruchomić tryb AR, który chwilowo spowalnia czas i pozwala na oddanie kilku/kilkunastu celnych strzałów. 

Remastery nie oferują nowej zawartości względem oryginałów. Developerzy skupili się na poprawieniu przede wszystkim oprawy audiowizualnej (w przypadku konsoli Xbox One X gry mogą działać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę).