Arkane 20th Anniversary Collection

Arkane 20th Anniversary Collection

9,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE 9.0
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Kolekcje
Premiery
Świat:
04.08.2020
Europa:
04.08.2020
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Kolekcje
Premiery
Świat:
04.08.2020
Europa:
04.08.2020

Arkane 20th Anniversary Collection - opis gry

Arkane 20th Anniversary Collection to wydanie zbiorcze gier francuskiego studia Arkane. Składanka została udostępniona z okazji jego dwudziestych urodzin na PC (wersja ta oferowała dwa dodatkowe tytuły) oraz na konsolach PS4 i Xbox One.

Składanka oferuje następujące tytuły:

Dishonored: Definitive Edition

Dishonored to skradanka, której akcja toczy się w fantastycznym świecie. Jako główny bohater Corvo możemy starać się ukrywać przed wzrokiem strażników, możemy również unieszkodliwiać ich bez mordowania (usypianie przeciwników). W razie potrzeby da się również urządzić naszym oponentom prawdziwą krwawą łaźnię, posługując się nie tylko morderczym arsenałem (m.in. kusza z różnymi rodzajami bełtów, składany sztylet, pistolet), ale również zdolnościami o charakterze magicznym. Możemy np. używać podmuchów wiatru do przewracania nieprzyjaciół, albo przywoływać stada szczurów, które zjedzą nieszczęśników żywcem.

Dishonored 2

Akcja drugiej części Dishonored rozgrywa się piętnaście lat po wydarzeniach ukazanych w ‘jedynce’. Historia kręci się wokół dwójki bohaterów - znanego z pierwowzoru Corvo Attano oraz jego córki, cesarzowej Emily Kaldwin, która w wyniku spisku zostaje pozbawiona tronu. My możemy wybrać w czyje buty wejdziemy po przejściu prologu. Bohaterowie odwiedzą tym razem nie Dunwall, stolicy Cesarstwa z której Emily musiała uciekać, ale do nadmorskiego miasta Karnaca leżącego na południu kraju.

Dishonored: Death of the Outsider

Akcja Death of the Outsider rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w części drugiej. Historia koncentruje się na Billie Lurk, byłej zabójczyni, która po powrocia do Karnaca spotyka swojego mentora, legendarnego zabójcę Dauda. Oboje przeczesują najmroczniejsze zakamarki miasta w poszukiwaniu artefaktów, które pozwolą im się uporać z tak zwanym Outsiderem, potężną istotą obdarzają nielicznych wybrańców paranormalnymi, magicznymi zdolnościami.

Prey (2017)

Gra przedstawia alternatywną wersję dziejów. W tutejszym uniwersum prezydent John F. Kennedy przeżył zamach przeprowadzony na niego w 1963 roku i na dalszym etapie swojej prezydentury postanowił przeznaczyć więcej środków na program kosmiczny. W Prey wcielamy się w Morgana Yu (gra daje możliwość wyboru płci), który/która uczestniczy w pewnym bardzo ważnym dla losów ludzkości eksperymencie i przebywa na stacji Talos I akurat w momencie, gdy kosmici wydostają się na wolność.

Stacja Talos I jest sceną dla wydarzeń ukazanych w grze. Posiada ona otwartą strukturę, lecz nie do wszystkich miejsc mamy dostęp od samego początku. Prey przywodzi na myśl pod tym względem serię Metroid - aby uzyskać dostęp do nowych miejsc, potrzebujemy stosownych narzędzi i mocy. Tu i ówdzie natykamy się też na ułatwiające eksplorację skróty, które dostępne są np. po opuszczeniu bazy (co warto dodać, w przestrzeni kosmicznej panuje stan nieważkości).

Arx Fatalis (tylko Steam)

Arx to nazwa niegdyś świetnie prosperującego miasta. Jego historia dobiega końca gdy nad światem, w którym toczy się gra, czyli Exostą, pewnego dnia nie pojawia się słońce. Ludzie, oraz inne rasy, przenoszą się do podziemi, do kopalni należących wcześniej do krasnoludów, gdzie przez pewien czas żyją w pokoju. Ten okres względnego dobrobytu też jednak w końcu mija, kiedy zaczyna brakować surowców. Nasz podopieczny, w którego przyjdzie nam się tutaj wcielić, cierpi na amnezję. Przygoda rozpoczyna się w momencie gdy zostaje zaciągnięty do celi przez goblina.

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Światem gra są podziemia, które składają się z ośmiu poziomów. Składa się on nie tylko z lochów najeżonych niebezpieczeństwami, ale także z osad, w których możemy nabyć lepszy ekwipunek, uzupełnić zapasy użytecznych przedmiotów czy pogadać z NPC-ami, by wyciągnąć od nich przydatne informacje. Nie wszystkie lokacje dostępne są od samego początku. Dostęp do nich otwiera się z czasem.

Dark Messiah of Might and Magic (tylko Steam)

Akcja rozgrywa się w świecie fantasy. Punktem wyjścia dla historii są wydarzenia sprzed tysiąca lat. Wówczas wielki czarnoksiężnik przyzwał smoka, który powstrzymał inwazję demonów. Niestety, przyzwanie przepłacił życie. Obecnie świat truchleje na myśl o spełnieniu starej przepowiedni, która mówi, że barierę między światem ludzi i demonów zburzy “Mroczny Mesjasz”. Jest nim, choć nie zdaje sobie z tego sprawy, tutejszy główny bohater, 20-letni Sareth, syn króla demonów i królowej Isabel.

Wydarzenia w grze obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja toczy się w fantastycznym świecie czerpiącym z europejskiego średniowiecza. Nasz podopieczny ma do dyspozycji przeróżne bronie oraz zaklęcia. Z czasem zdobywa też doświadczenie, a co z tym idzie skill pointy, które pozwalają usprawniać postać w jednej z trzech dziedzin (siła fizyczna, magia oraz skradanie).

Wideo - Arkane 20th Anniversary Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper