Streets of Rage 4 (PS4)

Streets of Rage 4 (PS4)

Streets of Rage 4
  • Producent: Lizardcube
  • Wydawca: DotEmu
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 30.04.2020
  • Europa: 30.04.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

8.45 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.0 Czytaj recenzję

Streets of Rage 4 to chodzona bijatyka wyprodukowana przez studio Lizardcube i wydana przez DotEmu. Była to pierwsza część Streets of Rage od czasu 'trójki' wydanej w 1994 roku. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach.

Akcja wydanej po 26 latach latach czwartej części Streets of Rage rozgrywa się w tym samym uniwersum co poprzednie odsłony. Dziesięć lat minęło od wydarzeń przedstawionych w Streets of Rage 3. Antagonista z tamtych czasów, czyli Mr. X, został pokonany, ale na miasto Wood Oak City po krótkim okresie pokoju znów napiera fala przemocy. Liderami podnoszącej łeb przestępczości są dzieci Pana X - Mr. i Ms. Y.

Założenia rozgrywki nie uległy oczywiście zmianie. Streets of Rage 4 to tradycyjna chodzona bijatyka. W grze pojawiają się postacie znane z poprzedników, jak Axel Stone, Blaze Fielding i Adam Hunter, a także zupełnie nowe twarze: Cherry (córka Adama) oraz Floyd, którego potencjał bojowy podnoszą cybernetyczne części. 

Poza podstawowymi rodzajami ataków nasi podopieczni dysponują także atakami specjalnymi, których użycie zużywa jednak część energii. Z drugiej strony w ‘czwórce’ zaimplementowano także zupełnie nowe rozwiązanie: utraconą w ten sposób energię można mianowicie odzyskać, jeśli będziemy kontynuować ofensywę. Oprócz tego możemy też korzystać z rozmaitych elementów otoczenia i znajdowanych broni, tymi zaś można następnie ciskać w przeciwników. Na uwagę zasługują też ściany (przydające się do obijania nieprzyjaciół), możliwość juggle’owania (wybicia przeciwnika i następnie atakowania go, gdy wciąż utrzymuje się w powietrzu) oraz gromadzenie gwiazdek, które pozwalają używać specjalnych zdolności.

Główny wątek składa się z dwunastu poziomów. Grać możemy z innymi osobami w co-opie lub rywalizować z nimi w trybie Battle Mode. Żywotność zabawy wydłuża bonusowa zawartość czekająca na odblokowanie: postacie z pierwszych części Streets of Rage (wykonane w stylistyce 16-bitowej) czy utwory muzyczne. 

Podobne gry