Sonic Mania Plus
737V

Sonic Mania Plus

Sonic Mania Plus
  • Premiery
  • Świat: 17.07.2018
  • Europa: 17.07.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Sonic Mania Plus  to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez niezależne studia Headcannon oraz PagodaWest Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Gra była 'definitywną' edycją Sonic Mania wzbogaconą o dodatkowe atrakcje.

Sonic Mania Plus bazuje na tych samych założeniach co pierwowzór. Mamy tu do czynienia z niezwykłym projektem, za którego stworzenie odpowiadają fani cyklu udzielający się wcześniej w fandomie. Gra jest zarazem kontynuacją Sonic & Knuckles. Punktem wyjścia dla opowieści jest sygnał, jakie otrzymują Sonic i Tails z Angel Island. Jego źródłem jest potężny klejnot, na który zęby ostrzy sobie również Doctor Eggman, który wysyła na wyspę swoich mechanicznych pomagierów. Na miejscu dochodzi do dziwnego zdarzenia, w wyniku którego główni bohaterowie, oraz znajdujący się w pobliżu Knuckles, zostają przeniesieni w czasie. Teraz, podróżując przez różne miejsca z przeszłości, muszą oni powstrzymać Eggmana zanim ten użyje mocy klejnotu w niecnych celach.

Sonic Mania to dwuwymiarowy platformer nawiązujący do klasycznych odsłon serii wydawanych na Sega Mega Drive. Do wyboru mamy tu trzy postacie i każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami. Dla przykładu Sonic potrafi wykonać ‘drop dasha’, Tails latać i pływać, zaś knuckles wspinać się i szybować. Grać możemy w pojedynkę lub z drugą osobą.

Na przejście czeka dwanaście ‘światów’ - osiem to te znane z poprzednich części, cztery są natomiast zupełnie nowe. Każdy świat składa się z kolei z dwóch mniejszych plansz, a na jego końcu bierzemy udział w starciu z bossem. Wzorem poprzednich części na planszach porozmieszczane są złote pierścienie, czyli tutejsza najważniejsza znajdźka. Nasz podopieczny nie może kopnąć w kalendarz dopóty, dopóki mamy przy sobie choć jeden pierścień.

W każdym akcie znaleźć możemy także wielkie pierścienie, które przenoszą nas do bonusowe pseudo-trójwymiarowej planszy, w trakcie której musimy złapać UFO ze szmaragdem (chaos emerald). Jeśli zdobędziemy ich siedem, będziemy mogli obejrzeć prawdziwe zakończenie.

Gra oferuje tryb time attack, w którym przechodzimy plansze próbując wykręcić jak najlepszy czas. Najlepsze wyniki mogą trafić do sieciowych rankingów.

Nowości

Sonic Mania Plus oferuje kilka nowości. Są to dwie zupełnie nowe postacie (pancernik Mighty i latająca wiewiórka Ray), nowy tryb Encore, w którym mamy do czynienia ze zmodyfikowaną wersją poziomów z 'głównej kampanii' oraz tryb Competition dla czterech osób.

Do pudełkowej edycji dodawany był także liczący 32 strony art book.

Posiadacze oryginału dostęp do nowego contentu mogli zyskać kupując dlc.

Podobne gry