SKLEP

Blog użytkownika BlondSpaceBoro

naima2
BlondSpaceBoro BlondSpaceBoro 25.10.2015, 13:12
Odliczanie do HALO 5 (part 2) - Fire team Osiris
702V

Odliczanie do HALO 5 (part 2) - Fire team Osiris

Kolejny dzień bliżej do premiery Halo 5. Więc kolejny dzień budowania hypu na blogach musi odznaczyć swe piętno :)
Dziś poznamy ludzi, którzy zapolują sobie na legendarnego Spartanina i bohatera ludzkości.
James Locke
 
James Locke jest Spartaniniem IV generacji i jest kompetentnym żołnierzem, który w sytuacjach walki kieruje się ostrożnością  i logiką. Inspiruje swoich podwładnych, którzy okazują mu bezwzględną lojalność.
Niepokoją go jednak niektóre aspekty organizacji dla której służy (ONI). Jest posłuszny ale nie głupi.
 
Locke Urodził się 15 marca 2529, na Jericho VII. Kiedy miał sześć lat, Jericho upadło pod inwazją Covenantów, jego rodzice zginęli a on sam został ewakuowany.
Jako nastolatek Lock był zbuntowanym chłopcem, który nienawidził UNSC za to że nie potrafili obronić jego planety. James uprawiał partyzantkę i urządzał zasadzki na Covenantów. Jego potencjał zauważyło UNSC i zaproponowano mu miejsce w wywiadzie ONI. Początkowo niechętny Locke przyjął propozycję i piął się po szczeblach kariery, aż osiągnął rangę porucznika.
 
W 2552 roku Locke miał sporządzić raport na temat zeszklenia Reach , zniszczenia instalacji 04 oraz nakreślić profil psychologiczny Arbitra Tel 'Vadama. Zbierał też informację o tym jak doszło do wielkiej schizmy w Przymierzu.
Miał również odnaleźć Johna117. W tym celu pod koniec wojny rozmówił się z Arbitrem, by lepiej poznać historię przebiegu jego służby wojskowej podczas wojny.
 
 
Sendra Crisis
 
Po wojnie, Locke był częścią zespołu wysłanego przez ONI prowadzącego śledztwo przeciw Paktowi Sendra. Terrorystów Sangheli, którzy nie potrafili pogodzić się z porażką Przymierza. Podczas tej operacji Locke próbował powstrzymać jednego z terrorystów Sangheli przed rozpyleniem jakiejś nieznanej broni biologicznej w centrum ludzkiego miasta.  Niestety nie udało mu się, a nieznana broń zainfekowała całe miasto. Broń ta zabijała tylko ludzi. Nie była szkodliwa ani dla zwierząt ani innych ras.
Idąc śladami tej substancji trop naprowadził go na wrak instalacji 04 na którą się udał.
 
Z pomocą swojej milicji i jednego ze Spartan II, Locke namierzył na instalacji dwóch ludzkich przemytników którzy przemycali z Halo jakąś nieznaną substancję, będącą jednym ze składników tej broni biologicznej.
Doszło tam do tragicznych wydarzeń, gdyż instalacja była opanowana przez rasę Lekgolo, której jako jedynej nie udało się zasymilować przez Flood.
Tylko Lockowi oraz jednemu z członków jego milicji udało się opuścić instalację.
Wydarzenia te można obejrzeć w mini serialu Halo Nightfall, który gorąco polecam.
 
 
Jakiś czas po "Kryzysie Sendra". Locke dołączył do programu Spartan IV.

Czwarta generacja  Spartan wykorzystywała tylko i wyłącznie wcześniej wyszkolonych żołnierzy UNSC. Nie wcielano już żadnych cywili ani dzieci. Pieczę nad nowym projektem sprawowała dyrektor generalna ONI Margaret Parangonsky, która nie przepadała za dr. Halsey.
Wg niej, Spartanie poprzedniej generacji, którzy nie mają już jasno określonego celu jakim była walka z Covenantami, nie będą już tak użyteczni jak zwykli żołnierze, którzy umieją się podporządkować łańcuchowi  rozkazów i drabinie rządzącej w wojsku.
 
Po ataku na Ambasadę Spartan James Lock objął dowództwo nad nowym oddziałem mającym schwytać dezertera Johna117.
 
 
Olympia Vale
 
 
Olympia miała jedenaście lat, kiedy jej rodzice się rozwiedli. Jej matka była oficerem UNSC, która dostała awans na kapitana i przydzielono ją do oddziału zajmującego się badaniem innych gatunków. Poznawaniem ich zwyczajów, języka oraz kultury. Jej lot na Ziemię, który miał trwać sześć dni, został spowolniony prze awarię napędu do skoków w nadprzestrzeń i wydłuzył się do sześciu miesięcy. Podczas tego czasu mała Olympia zdołała nauczyć się rozumieć język Sangheli. Odkryła tym samym swój niesamowity talent lingwistyczny.
Po Ukończeniu uniwersytetu dołączyła do wywiadu i pracowała w tym samym wydziale co jej mama. Pod koniec wojny, była głównym tłumaczem w negocjacjach o zawieszeniu broni.
Przeszła kilkuletni trening i dołączyła do programu Spartan IV.

Przydzielono ją do grupy Fire team Osiris ze względu na jej wiedzę oraz znajomość obcych języków, łącznie z językiem Prekursorów.
 
 
Holly Tanaka
 
 
 
Tanaka urodziła się w kolonii, Minab 9 lipca 2530. Kiedy miała 20 lat jej planeta została zaatakowana i zeszklona przez Covenantów. Nikomu nie udało się uciec z Minab.  Bombardowanie z orbity udało się przeżyć tylko garstce ludzi po drugiej stronie planety, którzy pracowali w kopalniach. Jednym z nich była Holly Tanaka oraz jej ojciec, którzy ukrywali się tam przez ponad rok. Jej matka zginęła w czasie szklenia.

Jeden z ocalałych w kopalni po dłuższym czasie zaczął zdradzać objawy szaleństwa, co zaczęło powodować napięcia w grupie oraz jej podział. Jedna strona była za tym by szaleńca zabić druga by go wypuścić.
Dzień po podziale, ktoś wypuścił szaleńca, który został złapany przez patrol hordy Kig-Yar i doprowadził wrogów do miejsca w którym chowają się ocalali. Holly  wraz z dwoma mężczyznami udało się wyjść cało z próby ich egzekucji przez Kig-Yar.
Później dowiedziała się od nich, że to jej ojciec wypuścił wariata, który chciał uniknąć publicznych egzekucji, mogących poważnie zniszczyć morale w grupie przetrwałych. Dwóch ocalałych mężczyzn natomiast byli za straceniem szaleńca.

Trójce ocalałych udało się dostać do bazy Kig Yar i wykraść z nich broń, dzięki której przetrwali na Minab kolejne 4 lata. Ich partyzantka trwała długo lecz w końcu przybył ratunek ze strony UNSC.
Tanaka dołączyła do UNSC a jej legenda z przetrwaniem oblężenia czyniła z niej eksperta w tych sprawach i przydzielano ją do zadań odszukiwania i ratowania innych ofiar szklenia.

Sprawdziła się w tej roli znakomicie, ratując rozbitków okrętu UNSC Cascadia, którzy rozbili się na planecie Clayell. Odnalazła i uratowała sporą grupę cywilów jak i żołnierzy w tym dwóch komandosów z ODST przed grupami Kig-Yar.
Kig-Yar  byli szwadronami śmierci, które po "Szkleniach planet" mieli kończyć to, czego nie udało się działom plazmowym.
Jej doświadczenie i talent zostało zauważone i docenione. Dostała awans i przydział do programu Spartan IV.
 
Niedługo potem dołącza do grupy Fire Team Osiris, by wyśledzić i pojmać Master Chiefa oraz członków Blue-Team.
 
 
Edward Buck
 
 
Eddie Buck jest komandosem ODST. Orbital Drop Shock Troopers, to oddziały marine, które szkolono do skoków orbitalnych i rzucano ich w sam środek pola walki. Jeśli czytaliście o lądowaniu w Normandii podczas drugiej wojny światowej, to gdyby teraz taką operację zorganizowano, ODST byłby tą jednostką, którą tam wyślą. Ci komandosi nie używali zbroi z osłoną energetyczną jak Spartanie. Byli wyposażeni tylko w zwykłą zbroję, karabin i odwagę.
 
 
Buck brał udział w większej ilości bitew niż jakikolwiek inny żołnierz. W tym uczestniczył w najbardziej zaciekłych walkach jak wyzwolenie Harvest, upadek Reach czy obrona New Mombasy. Jeśli jest ktoś lepszym żołnierzem niż Buck, to będzie to tylko Spartanin.
Buck jest weteranem wojennym, który przeżył niejedno piekło czyniąc go legendą. 
Kwestią czasu było tylko wykorzystanie jego doświadczenia militarnego i przydzielenia go do programu Spartan IV.
Po wojnie dostaje awans, przechodzi trening, który dla niego okazuje się być tylko rutyną.
Tak naprawdę jedyne co mu dał to nową zbroję i trochę masy :)
 
Buck ze względu na swoje doświadczenie na polach bitwy zostaje przydzielony do Fire Team Osiris, który ma zapolować na inną legendę jaką jest Master Chief. Niechętnie bierze w tym udział, ale sam chce bardzo dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach w ambasadzie.
 
 
Oto nasz oddział pościgowy. Jak widać nie są to jacyś wyszkoleni i bezmózdzy zabójcy. Raczej inteligentni i odważni ludzie, którzy również wykazali się podczas wojny swoim talentem oraz oddaniem.
 
Co o tym sądzicie?
Mnie osobiście będzie boleć strata każdego z członków obu drużyn. Nie ma tu złych ani dobrych. Są tylko ludzie po dwóch stronach prawdy...jakakolwiek by się nie okazała.
 
 

Tagi:

Oceń notkę
+ +15 -

Najpierw GRY, potem sprzęt
Oceń profil
+ +79 -
BlondSpaceBoro
Ranking: 43 Poziom: 66
PD: 36404
REPUTACJA: 26486
Miesięcznik PSX Extreme