TOP 10 najbardziej wyczekiwanych gier przez PC-towców

TOP 10 najbardziej wyczekiwanych gier przez PC-towców

Mateusz Wróbel | 22.01, 19:00

Steam to dom dla wszystkich PC-towców. Platforma stworzona przez Valve jest zainstalowana na niemalże każdym komputerze osobistym gracza, służąc jednocześnie wielu odbiorcom do obserwacji i czytania informacji o interesujących ich tytułach. Dostępne na niej rankingi pozwalają spojrzeć nam chociażby na to, jakie dokładnie produkcje są najbardziej pożądane wśród społeczności PC-towców - rzućcie okiem na tytuły, które najczęściej lądowały na liście życzeń użytkowników Steama.

10. Frostpunk 2

Zestawienie otworzy rodzimy Frostpunk 2. Jak można zauważyć PC-towcy nie mogą doczekać się kontynuacji strategicznego hitu z 2018 roku, który został doceniony przez całą branżę. Zainteresowani zostaną wrzuceni do Nowego Londynu, który jest jedną z ostatnich lokalizacji próbujących stawić czoła katastrofie klimatycznej. Podobnie, jak w przypadku pierwsze części marki, wcielimy się w zarządce miasta, który będzie musiał zrobić wszystko, aby jego mieszkańcy przeżyli w tych jakże ciężkich warunkach.

9. Starfield

Starfield ma być czymś nowym i jak można zauważyć, koncepcja twórców spodobała się wielu odbiorcom. Na rynku brakuje porządnych gier RPG zahaczających swoją tematyką o science fiction, więc Bethesda postanawia uzupełnić lukę i przedstawić własną wizję przyszłości. Ich tytuł przeniesie nas do mniej więcej 2330 roku, a głównym wątkiem fabularnym będzie wojna między dwiema ogromnymi frakcjami. My wcielimy się w eksploratora, którego cieszy najbardziej odkrywanie nieznanych lądów.

8. STALKER 2

Seria STALKER ma zarezerwowane wiele miejsca w sercach polskich graczy. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ma ponownie przenieść fanów postapokaliptycznych klimatów do strefy wykluczenia, którą zwiedzimy z perspektywy bohatera o imieniu Stif. Stalker będzie miał zamiar sprawdzić tajemnicze źródło energii, ale nie będzie - wbrew pozorom - to zadanie należało do tych najprostszych. Historia jest nieliniowa, a więc nie zabraknie kilku zakończeń oraz wyborów wpływających na mroczny świat, a także naszych towarzyszy.

7. Total War: Warhammer III

Seria Total War: Warhammer wraca z przytupem wraz z trzecią odsłoną serii. Produkcja pozwala nam wskoczyć w buty potężnego lorda, który musi zrealizować swoje demoniczne cele. Zarządza własnym królestwem, aby następnie siać chaos w imieniu Niszczycielskich Mocy i podbijać kolejne tereny. Zdobywanie demonicznej chwały to jedna z ważniejszych rzeczy w tej strategicznej pozycji.

6. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Mimo wielu obsuw i problemów deweloperskich Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 wciąż jest bardzo pożądane wśród graczy - a na pewno tych korzystających ze Steama. Gra czerpiąca garściami z uniwersum Świata Mroku jest pierwszoosobowym RPG-iem mającym opowiedzieć emocjonalną historię obracającą się wokół krwiopijców. Celem protagonisty jest przetrwanie, a co za tym idzie, zawieranie nowych sojuszy i wbijanie kłów we wrogów zagrażającym wampirom.

5. The Day Before

The Day Before to wciąż spora niewiadoma. Odbiorcy będą mieli do czynienia z survivalowym MMO w otwartym świecie, a najważniejsze założenia gameplayowe przypominają te znane z serii The Division od Ubisoftu - największą rolę odegra tutaj kooperacja i strzelanina do zombie. Deweloperzy zajęli się także przygotowaniem wątku fabularnego (dotyczy on tajemniczej choroby zamieniającej mieszkańców miasteczka w nieumarłych), który w porównaniu z innymi MMO ma odegrać w The Day Before sporą rolę. 

4. Hollow Knight: Silksong

Po świetnym i docenionym na całym świecie Hollow Knight przyszedł czas na Hollow Knight: Silksong. Platformówka 2D od małego zespołu nie ma jeszcze daty premiery, ale bazując na pierwszych materiałach będzie to pełnoprawny sequel z zachowanymi mechanikami znanymi fanom "jedynki". Wiele z nich doczeka się modyfikacji - szczególnie zręcznościowy system walki czy crafting pozwalający poradzić sobie w świecie zalanym wszelkiej maści pułapkami.

3. Party Animals

Podium niespodziewanie otwiera Party Animals, które ma postawić największy nacisk na współpracę. Gracze przejmią kontrolę nad rozmaitymi zwierzakami, którym zostaną powierzone jakieś zadania. Korzystając ze sprytu musimy wykonywać różne czynności - nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że twórcy zadbali o bardzo ciekawą fizykę gry pozwalającą wykonywać niejednoznaczne ruchy grywalnymi bohaterami. Party Animals przypomina swoimi założeniami przebojowe Human: Fall Flat.

2. Dying Light 2

Dying Light 2 Stay Human nie trzeba nikomu przedstawiać. To pełnoprawna kontynuacja hiciora z 2015 roku, za który odpowiadali Polacy z Techlandu. Akcja tytułu toczy się dwadzieścia lat po zakończeniu przygody Kyle'a Crane'a, a zainteresowani tym razem wcielą się w pielgrzyma o imieniu Aiden. Trafia on do Villedoru w celu odnalezienia swojej zaginionej siostry. To, czy uda mu się zrealizować swój cel zależy wyłącznie od naszych umiejętności.

1. Elden Ring

Najczęściej umieszczaną na liście życzeń produkcją na Steamie jest Elden Ring. Nie ma co się ku temu dziwić, bo From Software potrafi przygotować świetne soulslike'i, czego książkowym przykładem jest przede wszystkim Sekiro: Shadows Die Twice. Dodatkowo, najnowsza pozycja japońskich twórców pozwoli zainteresowanym zwiedzić otwarty świat, a więc do dyspozycji odbiorców zostaną oddane jeszcze bardziej rozległe lokacje.

Na który z wyżej wymienionych tytułów czekasz najbardziej?

Frostpunk 2
1%
Starfield
1%
STALKER 2
1%
Total War: Warhammer 2
1%
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
1%
The Day Before
1%
Hollow Knight: Silksong
1%
Party Animals
1%
Dying Light 2
1%
Elden Ring
1%
Pokaż wyniki Głosów: 1