10 najlepiej zapowiadających się gier na 2022 rok

10 najlepiej zapowiadających się gier na 2022 rok

Mateusz Wróbel | 01.01, 19:00

Rok 2022 będzie pod względem gier zdecydowanie ciekawszy niż 2021, o czym świadczy kalendarz przedstawiający premiery najbliższych miesięcy. Sprawdźcie, co szykują dla nas najwięksi wydawcy.

10. Gran Turismo 7

Zestawienie otworzy Gran Turismo 7, który pozwoli fanom motoryzacji usiąść za sterami licencjonowanych samochodów i wziąć udział w emocjonujących wyścigach. Nowa odsłona serii jest nastawiona na realizm, a co za tym idzie, deweloperzy spędzili wiele czasu nad przygotowaniem dopracowanych modeli aut, a także opracowaniem zaawansowanego modelu jazdy.

  • Premiera: 4 marca 2022 roku na PS4 i PS5.

9. Forspoken

Forspoken wrzuca zainteresowanych do fantastycznej krainy Athia, do której niespodziewanie trafia główna bohaterka gry - Freya Holland. Chcąc znaleźć odpowiedzi na interesujące ją wątki rusza w pogoń za Tantas, tamtejszą władczynią, która stopniowo niszczy otaczające nas tereny za sprawą nieznanej zarazy. Gra od Square Enix ma wyróżniać się przede wszystkim systemem akcji pozwalającym rozprawiać się z wrogami na różne sposoby. 

  • Premiera: 24 maja 2022 roku na PC i PS5.

8. Elden Ring

From Software nareszcie dopieściło swoje dzieło i jest gotowe do premiery. Tym razem nie będzie to zwykły soulslike, ponieważ twórcy umożliwią zainteresowanym zwiedzanie otwartego świata, w którym nikt nie będzie nikomu narzucał, jaką aktywnością ma zająć się w danym momencie. Finalnie najważniejszym zadaniem gracza będzie zajęcie się półbogami (łącznie jest ich sześciu) i zdobywanie fragmentów tytułowego pierścienia.

  • Premiera: 25 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.

7. Dying Light 2

Do premiery Dying Light 2 Stay Human pozostało już niewiele czasu, bo lekko ponad miesiąc. Przyglądając się udostępnionym do tej pory materiałom można założyć, że tytuł będzie wyróżniał się na tle innych gier tym samym, co "jedynka" - czyli dopracowanym, oferującym nowe, niezapomniane wrażenia parkourem. Względem poprzedniej części marki rodzimy Techland zadbał również o wybory moralne, które wpłyną na nastawienie społeczności do naszej osoby, a także na samą funkcjonalność zwiedzanego przez nas miasta.

  • Premiera: 4 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i NS.

6. Starfield

Starfield z kolei to najbardziej odległa premiera, bo do zapoznania się z nowym dziełem Bethesdy trzeba poczekać jeszcze ponad 10 miesięcy. Kupa czasu, ale nie oznacza to, że amerykańska korporacja nie uchyliła rąbka tajemnicy nt. najważniejszych filarów gry. Fabuła przeniesie nas w daleką przyszłość, bo aż do 2330 roku, mniej więcej 20 lat po pamiętliwym konflikcie między dwiema, potężnymi frakcjami. Głównym aspektem będzie eksplorowanie - poniekąd zniszczonego - świata i podejmowanie się kolejnych misji rozwijających wątki z przeszłości, a także tych rzutujących na rozwój ludzkości.

  • Premiera: 11 listopada 2022 roku na PC i XSX|S.

5. Horizon Forbidden West

Po rozprawieniu się z pierwszym zagrożeniem, Aloy rusza na "zakazany zachód", aby zająć się tajemniczym wirusem uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie żywym istotom. Na jej drodze staną oczywiście wrogo nastawione maszyny, choć wydaje się, że to nie one będą głównym celem rudowłosej wojowniczki. Tytuł postawi na schematy znane z Horizon Zero Dawn, rozbudowując przy tym chociażby drzewko umiejętności - teraz gracze będą mogli wybrać osobiście, który styl walki będą rozwijać. 

  • Premiera: 18 lutego 2022 roku na PS4 i PS5.

4. A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Innocence zostało pokochane przez odbiorców lubiących chwytające za serce opowieści, więc oczekiwania wobec A Plague Tale: Requiem są naprawdę wysokie. Asobo Studio ponownie zabiera nas do średniowiecznej Europy, gdzie panoszy się plaga szczurów niszczących wszystko na swojej drodze. Amicia oraz Hugo staną przed kolejnym zadaniem, które przeniesie nas w różne zakątki Francji.

  • Premiera: 2022 rok na PC, PS5, XSX|S i NS.

3. Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora to jedna z pierwszych gier, która oficjalnie została zapowiedziana wyłącznie na konsole obecnej generacji. Ubisoft, a dokładniej utalentowane Massive Entertainment (twórcy popularnej serii The Division), porzuca PS4 i XONE, aby przygotować tytuł z ogromnym, tętniącym życiem światem w uniwersum Jamesa Camerona. Zainteresowani trafią do tytułowej Pandory, która w pewnym momencie staje się celem ludzi chcących zdobyć cenne surowce.

  • Premiera: 2022 rok na PC, PS5 i XSX|S.

2. STALKER 2

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów 2022 roku przez Polaków - chociażby z sentymentu do pierwszej części serii. Wiele wskazuje na to, że już w kwietniu odbiorcy trafią do klimatycznej strefy wykluczenia, znajdującej się blisko elektrowni nuklearnej w Czarnobylu, aby zbadać - z perspektywy Skifa - tajemnicze źródło energii. Wraz ze swoją ekipą wykonamy szereg czynności, aby dotrzeć i dowiedzieć się, co kryje za sobą nieznany sygnał. Opowieść jest nieliniowa, a więc nie zabraknie w niej wyborów moralnych.

  • Premiera: 28 kwietnia 2022 roku na PC i XSX|S.

1. God of War: Ragnarok

Najbardziej pożądaną przeze mnie grą z 2022 roku jest bezapelacyjnie God of War: Ragnarok. Przez ograniczenia spowodowane wydaniem tytułu na konsole PlayStation 4 nowa przygoda Kratosa zapewne nie będzie oferowała innowacyjnych rozwiązań, ale z racji interesowania się mitologią nordycką nie mogę doczekać się, kiedy będę mógł przeżyć zbliżającą się ogromnymi krokami wielką bitwę między bogami nordyckimi a olbrzymami. Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów serii Santa Monica Studio.

  • Premiera: 2022 rok na PS4 i PS5.