Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Kajetan Węsierski | 01.12.2020, 22:00

W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie najlepsze gry dla dwóch osób na PS4. Choć jest to zaledwie kropla w morzu wszystkich pozycji tego typu, jakie możecie znaleźć na tę platformę, jestem przekonany, że wiele osób trafi tu na coś dla siebie. Koniecznie rzućcie okiem, co dla Was przygotowaliśmy, albowiem bez wątpienia są to tytuły, o których warto pamiętać, gdy ktoś bliski wpada pograć!

Choć granie online nie stanowi dziś żadnego problemu – praktycznie wszyscy mamy przecież dostęp do Internetu – to wciąż nie do końca zaspokaja to naszej potrzeby kooperacji z innymi ludźmi. Wszyscy lubimy pograć czasem na kanapie z kumplem, koleżanką, albo kimś z rodziny. To zupełnie odmienne doświadczenie, gdy możemy widzieć kogoś obok nas i wymieniać spostrzeżenia „w cztery oczy”.

Dziś znalezienie świetnych tytułów w takim stylu nie jest wcale trudne. Przygotowaliśmy więc ranking, który zawiera gry dla dwóch osób na PS4. Jeśli więc jesteście w posiadaniu tejże konsoli Sony i macie ochotę oraz możliwość spędzić wolny czas z kimś znajomym właśnie w taki sposób, to poniższe zestawienie bez wątpienia może okazać się niezwykle przydatne. Jeśli natomiast są gry, których Waszym zdaniem w nim zabrakło – koniecznie wspomnijcie o nich w sekcji komentarzy!

Zobacz także:

Mortal Kombat 11 (2019) – TOP 10 – Gry na 2 osoby PS4

Zestawienie otwieramy z przytupem i mocnym uderzeniem! Pierwszą grą, w którą warto zagrać, gdy znajomi wpadają w odwiedziny, jest bez dwóch zdań najnowsza odsłona popularnej serii, za którą obecnie odpowiedzialna jest ekipa z NetherRealm Studios. Twórcy cały czas szlifują swój projekt i poprawiają błędy – w gruncie rzeczy ciężko się nudzić, zwłaszcza grając lokalnie!

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Borderlands: The Handsome Collection (2015) – TOP 9 – Gry na 2 osoby PS4

Tytuł od Gearbox Software to podręcznikowy przykład, jak powinno się wydawać kompilacje. W skład zestawu wchodzą bowiem Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel - oczywiście ze wszystkimi dodatkami. Całość odpowiednio usprawniona, również pod kątem lokalnej kooperacji. Jeśli więc macie z kim grać, a szukacie iście zwariowanego FPS’a, sięgnijcie po Borderlands!

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Diablo 3 (2012) – TOP 8 – Gry na 2 osoby PS4

Szansa przeżywania przygód w diabelskiej rzeczywistości na dzielonym ekranie (do czterech graczy!) to opcja, która sprawiła, że trzecia część kultowej serii przyciągnęła nowych fanów. Tytułu chyba nie muszę przedstawiać nikomu, a przedzieranie się przez kolejne lokacje to czysta przyjemność. Jestem przekonany, że nawet osobę, która nigdy nie była w stanie wciągnąć się w ów tytuł, będziemy mogli zachęcić trybem kooperacji.

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Divinity: Original Sin II (2017) – TOP 7 – Gry na 2 osoby PS4

Nie ma to jak porządna przygoda RPG, a jeszcze lepiej, gdy możemy ją przeżywać z kimś bliskim obok. Druga odsłona Divinity: Original Sin jest prawdopodobnie obecnie najlepszą propozycją na rynku, która to umożliwia. Cudowne nawiązanie do najlepszych lat gatunku i bez wątpienia pozycja, która wciągnie Was na długie godziny.

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

FIFA 21 (2020) – TOP 6 – Gry na 2 osoby PS4

Grę od EA można lubić, a można za nią nie przepadać (głównie przez fakt, iż niewiele zmienia się z roku na rok, a FUT potrafi doprowadzić do szewskiej pasji) – pewne jest natomiast to, że na świecie mamy kilka miliardów fanów piłki nożnej, a meczyk z kumplem obok, to zawsze świetna opcja, aby spędzić popołudnie, gdy za oknem niemrawo. Nie trzeba chyba nic dodawać.

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Rayman Legends (2013) – TOP 5 – Gry na 2 osoby PS4

Ciężko znaleźć dziś osobę, która nie kojarzy Raymana. Charakterystyczny bohaterów jest jedną z najbardziej ikonicznych maskotek branży gier wideo. Wydana siedem lat temu platformówka 2D to świetna propozycja dla osób, które zamierzają dopiero wejść do świata wykreowanego przez Ubisoft. A najlepiej poznawać go w towarzystwie znajomych, co owa umożliwia!

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Rocket League (2015) – TOP 4 – Gry na 2 osoby PS4

Połączenie dwóch najbardziej stereotypowych rzeczy, które uznawane są za „lubiane” przez chłopców – samochodów i piłki nożnej. Coś w tym bez wątpienia jest, choć nie oznacza to bynajmniej, że dziewczyny będą bawić się gorzej! Dziś Rocket League jest znacznie bardziej rozwinięte niż na początku i, co ważne, przeszło na model free to play! Wymówki, by nie sprawdzać, właśnie się wyczerpały!

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

A Way Out (2018) – TOP 3 - Gry na 2 osoby PS4

Pamiętam moment, gdy EA ogłaszało wydanie tegoż tytułu. Podniosło się wtedy wiele głosów, że w końcu dostajemy porządną grę z lokalną kooperacją. Wiecie, taką z prawdziwego zdarzenia. I trzeba przyznać, że z perspektywy czasu jest to jedna z najlepszych pozycji wydanych pod banderą Electronic Arts w ostatnich latach. Warto spróbować.

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Crash Team Racing Nitro-Fueled (2019) – TOP 2– Gry na 2 osoby PS4

Nie mógłbym spać spokojnie, gdybym nie umieścił tu genialnego odświeżenia wydanego przez Activision, za które odpowiadała ekipa z Beenox. Pierwsze wyścigi Jamraja pamiętam z PSX jak przez mgłę, ale pomimo tego wszedłem do nowego świata z ukłuciem nostalgii. Od premiery na liczniku mam już kilkadziesiąt godzin, a wartość ta cały czas rośnie – głównie za sprawą kanapowego grania.

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Overcooked 2 (2018) – TOP 1 – Gry na 2 osoby PS4

Jedno z moich odkryć tego roku. Przyznam szczerze, że choć o tytule słyszałem co jakiś czas od momentu wydania, to odważyłem się sięgnąć dopiero kilka miesięcy temu. Wraz z moją lubą wbiliśmy Platynowe Trofeum (zaledwie drugie w moim życiu, dla zobrazowania fenomenu) i czego by nie mówić, bawiliśmy się przednio. Zdecydowanie warto dać szansę – albo scementuje do Wasz związek, albo skruszy.

Gry na 2 osoby PS4 – TOP 10

Gry na 2 osoby PS4 – Podsumowanie

Muszę przyznać, w ramach pewnej konkluzji, że selekcja pozycji do zestawienia pt. „Najlepsze gry dla dwóch osób PS” była prawdziwym wyzwaniem. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się tak wiele tytułów, które mogłyby się tu znaleźć, iż po prostu spora część nie miała możliwości zmieścić się, gdy wszystko ogranicza się do zaledwie 10 projektów.

Mamy bowiem jeszcze całą masę bijatyk (jak Tekken), gier dla dzieci (jak Minecraft i tytuły z serii LEGO) oraz wyścigów (choćby DiRT i Need for Speed), które też mogłyby trafić do takiego zestawienia. Koniecznie wspomnijcie o pominiętych w sekcji komentarzy, albowiem jestem pewien, że mogło ich tu być znacznie więcej.

 

cropper