Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.11.2020
Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci – TOP 15
1320V

Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci – TOP 15

Na konsoli Xbox One pojawiło się w ostatnich latach całe mnóstw świetnych gier dla dzieci. Najlepsze z nich będą w stanie bez wątpienia nie tylko dać masę frajdy najmłodszym szkrabom, ale zapewnić także rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. W naszym rankingu najlepszych gier na Xbox One dla dzieci znajdziecie właśnie takie produkcje. Koniecznie przejrzyjcie zestawienie, jeśli zastanawiacie się, w co warto zainwestować - szczególnie z perspektywą zbliżających się świąt!

Miniona generacja Microsoftu, więc konsole Xbox One, dobiegła końca kilka dni temu. Wiąże się z to z faktem, iż na świeczniku mamy teraz zupełnie nową serię sprzętów i to one będą zajmowały najważniejsze miejsca na półkach sklepowych (jeśli tylko liczba dostępnych egzemplarzy się odpowiednio zwiększy). I choć przez ostatnie siedem lat dostaliśmy sporo powodów do narzekania, to nie można zapomnieć także o wielu chwilach radości i frajdy.

Trzeba bowiem pamiętać, że era poprzedniej generacji to masa świetnych gier. I zdecydowanie warto polecić tu część z nich. Uważam, że zakup Xboksa One dziecku jest wciąż kapitalną opcją – po pierwsze ceny są niebywale przystępne, a po drugie, wsparcie Microsoftu będzie kontynuowane jeszcze przez najbliższe lata. Jeśli już zdecydujecie się na nabycie rzeczonej konsoli, koniecznie sprawdźcie nasz ranking gier na Xbox One dla dzieci.

Jasne jest, że tego typu tytułów było znacznie więcej, a do worka z napisem „na Xbox One dla dzieci” można wrzucić naprawdę multum pozycji. Jeśli więc jakiś szkrab w Waszym otoczeniu zagrywa się w tytuł, którego tu zabrakło, koniecznie wspomnijcie o nim w komentarzach pod tekstem! Tymczasem przejdźmy do listy.

Infinite Mini Gold (2017) – TOP 15 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Zestawienie otwieramy trochę niepozornie, albowiem prawdopodobnie jednym z najmniej kojarzonych tytułów z listy. Ale kto nie lubi mini golfa? Osobiście za dziecka zagrywałem się w tego typu gry w Internecie, a nawet dziś spotykam się z najmłodszymi, którzy spędzają czas w ten sposób, korzystając ze swoich smartfonów. W Infinite Mini Golf wszystko jest znacznie bardziej urozmaicone i dopracowane!

Infinite Mini Gold - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

De Blob (2017) – TOP 14 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Bardzo niecodzienny tytuł, który łączy w sobie elementy platformowe z rozwiązywaniem zagadek logicznych. W grze wcielamy się w tytułowego Bloba, który jest właściwie... Kulą farby! Zadanie jest pozornie proste, albowiem musimy toczyć się tak, by zamazać jak najwięcej obiektów w okolicy – trzeba jednak uważać na liczne niebezpieczeństwa, czyhające za każdym rogiem.

De Blob - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Slime Rancher (2017) – TOP 13 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Całkiem rozbudowa gra niezależna od małego studia Monomi Park pozwala nam wejść w buty Beatrix Labeau. Kobieta postanawia zacząć nowe życie na farmie. I choć brzmi to, jak wiele symulatorów funkcjonowania na roli, nic bardziej mylnego! Bohaterka udaje się bowiem na prerię, która znajduje się tysiące lat świetlnych od naszej planet. Bierze na siebie bardzo trudne, ale dochodowe zadanie – wypasać slime’y!

Slime Rancher - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection (2017) – TOP 12 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

jest to pozycja, której pełne opanowanie jest zadaniem bardzo ciężkim. Mamy tu bowiem do czynienia z pełnokrwistą grę ekonomiczną. Warto jednak dać ją dziecku nie po to, aby uczyć je przedsiębiorczości od małego, ale w celu umożliwienia budowania wybiegów dla zwierzaków! Prawie każdy lubi Zoo, więc to wyjątkowa atrakcja.

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Just Dance 2020 (2019) – TOP 12 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Jednym z najważniejszych elementów rozwoju dziecka jest aktywność ruchowa. Maluchy po prostu muszą dużo biegać, skakać i tańczyć. Taka ich natura i jest to coś, co po prostu zapewnia im większe zdrowie fizyczne. Co więcej – ruch genialnie wpływa także na masę czynników psychicznych. Just Dance 2020 sprawi, że najmłodsi będą mogli wyżyć się w rytm ulubionych piosenek, które doskonale znają.

Just Dance 2020 - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Ben 10: Wyprawa po moc (2020) – TOP 10 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Ben Tennyson  jest prawdopodobnie jednym z najbardziej lubianych bohaterów przez dzieciaki w dzisiejszych czasach. Kuzyn mojej lepszej połówki jest w nim zakochany i nic w tym dziwnego – sam swego czasu byłem. Na stronie znajdziecie moją recenzję pozycji od PHL Collective (w tym miejscu) i bez wątpienia rozwieje ona Wasze wszelkie wątpliwości, czy aby na pewno gra nadaje się dla malucha z Waszego otoczenia.

Ben 10: Wyprawa po moc - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Rush: A Disney Pixar Adventure (2017) – TOP 9 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

To jedna z tych gier, gdzie w gruncie rzeczy po skończeniu pewnego wieku, nie można się już dobrze bawić. Jestem jednak przekonany, że najmłodsi odbiorcy, którzy kojarzą z ekranów bohaterów jak Dory, Chudy, czy Złomek, będą chętnie spędzać długie godziny przy różnych zręcznościowych poziomach. Przecież możliwość obcowania z ulubionymi bohaterami to najlepsza rzecz na świecie!

Rush: A Disney Pixar Adventure - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Psi Patrol: Rusza do akcji! (2018) – TOP 8 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Kolejna pozycja kierowana jest zdecydowanie do najmłodszych odbiorców! Ekipa ze studia Torus Games wyprodukowała bardzo ciekawą grę platformową na licencji popularnego serialu od Nickelodeon. W pozycji dostajemy kilkanaście misji ratunkowych, w których wcielamy się w doskonale znane szczenięta. Prawdziwa gratka dla maluchów!

Psi Patrol: Rusza do akcji! - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Rocket League (2016) – TOP 7 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Samochody i piłki? Czy da się nie lubić tego połączenia? Nie sądzę! Choć wejście na zaawansowany poziom w przypadku tej produkcji nie należy do najprostszych zadań, to rekreacyjna zabawa na niższych poziomach trudności może dać sporo frajdy. Co więcej, to genialny sposób na spędzanie wspólnego czasu!

Rocket League - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Stardew Valley (2016) – TOP 6 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Prowadzenie własnej farmy zwyczajnie relaksuje. I jasne, aby rozwinąć nasz teren oraz bardzo mocno wychodzić na plus, trzeba naprawdę się napracować. Jednak sadzenie roślinek i rozbudowa domku to dla najmłodszych świetna zabawa. Jakby tego było mało, w takich produkcjach nie brakuje waloru edukacyjnego.

Stardew Valley - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Team Sonic Racing (2019) – TOP 5 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

mogą się okazać jeszcze nieco zbyt trudne. Genialną opcją może być jednak zabawa w wyścigi. Team Sonic Racing stanowi też świetną alternatywę dla znacznie trudniejszego Crash Team Racing Nitro Fueled. Wydaje mi się, że ten pierwszy jest znacznie bardziej przystępny – warto dać szansę.

Team Sonic Racing - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Super Lucky’s Tale (2017) – TOP 4 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Tuż za podium znalazła się trójwymiarowa gra platformowa od Playful Studios. Na potrzeby projektu wcielamy się w pociesznego liska, Lucky’ego, który w towarzystwie siostry próbuje odzyskać skradzioną Księgę Wieków. Mechanika nie jest w żadnym stopniu odkrywcza, ale sama rozgrywka potrafi bawić. Co ważne, całość jest niezwykle przystępna i nie mam żadnych wątpliwości, że dzieciaki się w tym odnajdą.

Super Lucky’s Tale - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Minecraft (2009) – TOP 3 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

To, że ów tytuł się tu znalazł, nie zaskakuje chyba nikogo. Gra dla każdego, a jednocześnie projekt, który oferuje całą masę trybów. Dzieci, stawiające pierwsze kroki przy korzystaniu z Xboksa One, mogą doskonale odnaleźć się przy okazji zabaw w Trybie Kreatywnym! To przecież wirtualne klocki, a im dalej w las, tym więcej możliwości można przed nimi odkrywać.

Minecraft - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Spyro Reignited Trilogy (2018) – TOP 2 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Odświeżenie przygód kultowego Smoczka okazało się strzałem w dziesiątkę! Starsi fani mogli wrócić do znanych, upiększonych światów i raz jeszcze zachwycać się cudownymi przygodami, a Ci młodsi mają teraz doskonałą okazję poczuć to samo, co my jeszcze blisko dwie dekady temu. Zdecydowanie warto zaproponować ten tytuł dzieciakom!

Spyro Reignited Trilogy - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Gry z serii LEGO – TOP 1 – Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Na tronie nie potrafię posadzić wyłącznie jednego tytułu. Musiałbym bowiem wybrać tylko konkretną grę z serii LEGO, a to mijałoby się z celem – prawdą jest bowiem, że byłbym w stanie zapełnić całe to zestawienie właśnie nimi. Najlepiej po prostu wybrać ulubioną licencję dziecka i na jej podstawie dobrać odpowiedni projekt w kolaboracji z popularnymi klockami.

LEGO Gry - najlepsze gry na Xbox One dla dzieci

Najlepsze gry na Xbox One dla dzieci – Podsumowanie

Powyższa lista zawierała najlepsze gry na Xbox One dla dzieci, więc jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Starałem się zawrzeć przedstawicieli różnych gatunków, a także pozycje tańsze, te droższe i kilka dostępnych w usłudze Xbox Game Pass – tak, by z łatwością można było coś wybrać.

Jestem przekonany, że to nie koniec świetnych pozycji, jakie Microsoft dostarczy na konsolę poprzedniej generacji, więc warto cały czas obserwować zmiany na rynku. Jeśli tylko będę miał możliwość, za jakiś czas na pewno odpowiednio zaktualizuję ranking gier na Xbox One dla dzieci, aby ciągle był stosunkowo bieżący.

Tagi: Activision gry dla dzieci ranking Spyro Reignited Trilogy Toys for Bob xbox one