F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Ulepszanie bolidu, czym zainteresować się w pierwszej kolejności?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Ulepszanie bolidu, czym zainteresować się w pierwszej kolejności?

Które działy bolidu ulepszać w MyTeam w F1 22?

Po rozpoczęciu kariery w MyTeam jedną z najważniejszych rzeczy jest ulepszanie bolidu. Musisz zdobywać punkty BIR (więcej o nich na poprzedniej stronie poradnika), które następnie przeznaczysz na jeden z czterech dostępnych działów. Przejdź do zakładki "Dział BIR", a potem przyjrzyj się ulepszeniom na tle aerodynamiki, podwozia, układu napędowego oraz wytrzymałości.

  • Aerodynamika odpowiada za prędkość w zakrętach;
  • Podwozie odpowiada za przyczepność w zakrętach;
  • Układ napędowy odpowiada za przyśpieszenie i prędkość maksymalną;
  • Wytrzymałość odpowiada za żywotność komponentów bolidu.

F1 22 - Ulepszanie bolidu, czym zainteresować się w pierwszej kolejności?

Warto przypatrzeć się, która sekcja najbardziej kuleje i skupić się w pierwszej kolejności na niej. Jeśli któryś z działów rozwoju ma także premie (mniejszy koszt produkcji lub przyśpieszony czas prac) spowodowane działaniami w kalendarzu lub wychwalaniem pracowników w wywiadzie, to warto przyjrzeć się komponentom z ich działu, ponieważ ich stworzenie i zaimplementowanie jest tańsze.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma jednego działu, w który warto jedynie inwestować. Każdy z nich jest ważny, lecz jeśli nie przykładasz dużej roli do pokonywania szybko wolnych zakrętów, to zainwestuj w układ napędowy, aby móc pochwalić się wysokim v-maxem.

Niezależnie od tego zawsze musisz zdecydować, czy chcesz skorzystać ze standardowego, czy przyśpieszonego planu tworzenia komponentu. Jeśli weźmiesz ten pierwszy, to szansa na problemy na produkcji jest mniejsza aniżeli wtedy, gdy zdecydujesz się na drugą opcję. Ewentualne błędy pracowników będą kosztować Cię opóźnieniem ulepszenia bolidu.

Pamiętaj przy tym, że aby móc rozwijać kilka ulepszeń w jednym dziale jednocześnie, musisz rozwinąć sekcje zespołu za grube pieniądze. Tyczy się to samo kosztu produkcji, ale więcej o tym na kolejnej stronie poradnika.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper