Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Mateusz Wróbel | 06.11.2021, 19:15

Forza Horizon 5: tuning niestandardowy, jak kupić i testować części w samochodzie?

Po zakupie samochodu w salonie (wyposażając się w tego z aukcji może być on już ulepszony) musisz liczyć się z tym, że wszystkie jego części będą seryjne. Silnik będzie generował tyle mocy, ile zaleca producent. Możesz jednak przejść do zakładki "ulepszenia i tuning" dostępnej po odnalezieniu pierwszego miejsca festiwalowego, aby wprowadzić do samochodu wiele poprawek.

Następnie zainteresuj się kafelkiem z podpisem "niestandardowe ulepszenia", który zaprowadzi Cię do warsztatu, w którym powinni od razu odnaleźć się fani motoryzacji. Znajdziesz tutaj podział na kilka kategorii, a w każdej z nich znajdziesz różniące się od siebie części, bez których Twoja bryka nie mogłaby działać poprawnie.

Gdy już wejdziesz w interesujący Cię komponent, najedź na ten, który chciałbyś zamontować i przyjrzyj się statystykom po lewej, dolnej stronie ekranu. Pokazują Ci one, które atrybuty się zwiększą, a które stracą po jej włożeniu pod maskę. Masz do swojej dyspozycji także wykres, który ukazuje, ile silnik generuje mocy przy danych obrotach.

Jedną z nowości w serii jest możliwość testowania silnika będąc w garażu. Niektóre zmiany w zakresie wlotów, turbosprężarki czy wydechu sprawiają, że jednostka napędowa będzie brzmieć inaczej, więc po przytrzymaniu wskazanego klawisza możesz sprawdzić, jaki głos będzie z siebie wydobywać bez przymusu wyjeżdżania z garażu.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY