Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady

Battlefield 2042 Hazard Zone: Jak wygrać, jak uciec z pola bitwy (ewakuacja)?

Mateusz Wróbel | 12.11.2021, 13:10

Battlefield 2042 Hazard Zone: Jak wygrać, jak uciec z pola bitwy (ewakuacja)?

W trybie Hazard Zone, zaimplementowanym do gry Battlefield 2042, nie wystarczy wyłącznie odszukiwać, a następnie zbierać dyski z danymi. Twoim celem jest również ewakuacja, która nie jest aż tak prosta, jak może się to na początku wydawać z jednego powodu - każdy walczy tutaj o swoje i nie ma ani chwili wytchnienia.

Podczas rozgrywki odbywają się łącznie dwie ewakuacje, które mają miejsce w różnych miejscach mapy (są one oznaczone na mini-mapie, jak i pełnej mapie literką "E"). Przy pasku z lewej strony będziesz widział, ile czasu minie od przylotu helikoptera, a także ile sekund potrzeba, aby pojazd mógł wzbić się w powietrze (w skrócie: ewakuować nas z pola bitwy).

Battlefield 2042 Hazard Zone: Jak wygrać, jak uciec z pola bitwy (ewakuacja)?

Po znalezieniu się w miejscu ewakuacji musisz liczyć się z tym, że będą cały czas atakować Cię wrogie oddziały. Oprócz walki z prawdziwymi graczami (warto jej unikać czekając na ostatni moment na przylot helikoptera), do strefy ewakuacji cały czas będą wpadać siły okupanckie, czyli inaczej: żołnierze sterowani przez komputer. Uatrakcyjnia to grę i zazwyczaj są łatwi w pokonaniu, ale jeśli skupisz się na nich pamiętaj, że mogą łatwo dostrzec Cię prawdziwi zawodnicy.

Gdy helikopter znajdzie się na lądzie pamiętaj, aby wejść do jego wnętrza. Kabina będzie otwarta przez mniej więcej 20-30 sekund i to właśnie w tym czasie musisz wejść na pokład pojazdu powietrznego. Jeśli tego nie zrobisz, musisz poczekać na drugą ewakuację. A jeśli nie dotrzesz również do tej drugiej, misja zakończy się powodzeniem, a cały postęp w tejże rozgrywce zostanie po prostu usunięty.

Pamiętaj, że za ewakuację otrzymujesz bardzo dużo środków, które wykorzystasz na kupno wyposażenia w przyszłych rozgrywkach Hazard Zone. Warto więc czasem zdecydować się nawet na ewakuację nr. 1 (nawet wtedy, gdy nie masz zapełnionych wszystkich slotów z dyskami), do której zdecydowanie łatwiej wejść aniżeli do tej drugiej, kiedy to nawet kilkanaście graczy próbuje uciec z mapy.

Źródło: własne

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

FAQ

cropper