Helldivers II z ogromnymi problemami. Gra znika ze sprzedaży, a gracze masowo porzucają grę

Gry
10023V
Helldivers 2
Igor Chrzanowski | 05.05, 16:45

Afera z Helldivers II nabiera rumieńców i może okazać się, że jej pokłosie będzie dla Sony bardziej dotkliwe niż się wszyscy spodziewaliśmy. Super hit sprzed dwóch miesięcy ma obecnie 3% pozytywnych ocen na Steam!

Jeszcze w lutym i na początku marca wszyscy zachwycaliśmy się wybitnymi wynikami jakie osiąga Helldivers II, stając się największą premierą PlayStation Studios na PC w dziejach, zbierając więcej graczy niż wszystkie inne ich produkcje razem wzięte. Teraz niestety Sony zmuszając graczy do rejestracji kont PlayStation Network, aby móc zagrać w Helldivers II na PC, wywołało niesamowity skandal.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeszcze wczoraj ludzie śmiali się, że to dosłownie "bzdurne" wystawiać grze negatywne oceny przez to, że trzeba założyć dodatkowe konto, co zajmuje z 2-3 minuty. Problem sięga jednak dalej, albowiem okazuje się, że PSN jest dostępne tylko w 69 krajach świata, co daje nam bardzo niechlubny rezultat ponad 170 państw odciętych od usług Sony. To właśnie dlatego w 3 dni gra zgarnęła aż 228 tysięcy negatywnych ocen i tylko niecałe kilkaset pozytywnych, dając rekordowe w historii Steam tylko 3% pozytywnych ocen dla gry w tym okresie.

Efekt? Gracze masowo odchodzą od Helldivers II i jak informowaliśmy rano, dostają zwrot pieniędzy niezależnie od czasu spędzonego z produkcją Arrowhead. Dodatkowo ich tytuł został wycofany ze sprzedaży na wszystkich rynkach, gdzie PSN jest obecnie niedostępny, a liczba graczy leci na łeb na szyję.

Helldivers II gracze Steam

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: Twitter/SteamDB

Komentarze (366)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper