Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady

Battlefield 2042 - tornado, jak rozpoznać i skutki znalezienia się w jego obrębie

Mateusz Wróbel | 07.03, 16:10

Battlefield 2042 - tornado, jak rozpoznać i skutki znalezienia się w jego obrębie

Dynamicznie zmieniająca się pogoda to coś, co wyróżnia Battlefield 2042 na tle innych produkcji. Na jednej z podstawowych map, Orbital, mamy do czynienia z tornadem, które może, ale wcale nie musi pojawić się w pełnym, rozgrywanym przez nas meczu.

Battlefield 2042 - tornado, jak rozpoznać i skutki znalezienia się w jego obrębie

Pierwszą oznaką pojawienia się tornada jest zaciemnienie. Na niebie zaczynają pojawiać się ciemne chmury, a gdy dojdzie do tego silny wiatr i deszcz wiedz, że niebawem zacznie się prawdziwa zabawa. Wystarczy, że rozejrzysz się wokół siebie, a w jednym miejscu powinieneś dostrzec zbliżają się trąbę powietrzną. A jeśli nie, wystarczy, że spojrzysz na mapę pozwalającą wybrać punkt kontrolny do odrodzenia. Znajdziesz na niej specjalną ikonę tornada, która pokazuje także, w którą stronę zmierza rzeczone zjawisko atmosferyczne.

Battlefield 2042 - tornado, jak rozpoznać i skutki znalezienia się w jego obrębie

Battlefield 2042 - skutki znalezienie się blisko tornada

Głównym celem tornada jest niszczenie wszystkiego, co nie ma mocnych konstrukcji - mowa tutaj o ścianach budynków, czy też miażdżenia pojazdów. Nie można znajdować się blisko trąby powietrznej, ponieważ będzie ona próbować nas do siebie przyciągać, a potem wypluwać w górę. Dodatkowo, zaczniemy trafić połączenie ze swoim interfejsem, więc im bliżej niej będziemy, tym częściej nie sprawdzimy nawet, ile posiadamy amunicji.

Wpadnięcie do zjawiska atmosferycznego zazwyczaj nie grozi śmiercią (nie mylić z walącym się budynkiem, ponieważ ewentualne przygniecenie skutkuje gryzieniem piachu), ponieważ w pewnym momencie się od niego uwolnimy i zaczniemy stopniowo spadać w dół. Gdy już znajdziemy się blisko ziemi, wystarczy wyciągnąć z plecaka spadochron.

Beta Battlefield 2042 nie zapowiada idealnej gry, ale gracze przesadzają i zapominają, czym ta gra miała być

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

FAQ

cropper