PlayStation 5 Pro zaoferuje 227% wzrost wydajności w porównaniu do PS5! Nowe informacje o GPU

Gry (plotka)
12371V
PS5 Pro
Łukasz Musialik | 06.05, 18:47

Sony już niedługo wprowadzi na rynek PlayStation 5 Pro, ale ile teraflopów będzie w stanie generować konsola? 

Według najnowszych informacji nowy model GPU ma dostarczyć maksymalnie 36 teraflopów wydajności, co stanowi znaczący skok w porównaniu do 10,23 teraflopów oferowanych przez bazowy model PS5.

Dalsza część tekstu pod wideo

PlayStation 5 Pro będzie wyposażone w 30 bloków WGP (Work Group Processors), które zapewnią 33,5 teraflopów wydajności, co oznaczałoby wzrost o 227% w stosunku do modelu bazowego, który ma tylko 18 bloków WGP generujących 10,23 teraflopów. Jednak zgodnie z dokumentacją Sony, nowa konsola będzie oferować tylko 45% wzrost wydajności GPU. Chodzi więc raczej o tryb ultra boost, który zwiększy zegary GPU do 2,35 GHz, co zapewnić ma maksymalnie 36 teraflopów wydajności, chociaż zapewne skorzysta z tego tylko kilka gier. 

Zmiany w GPU obejmują nową strukturę pamięci podręcznej, podwojenie pamięci L1 oraz zwiększenie rozmiaru pamięci L0 z 16KB do 32KB, co pozwoli na szybszą obsługę ray tracingu. Ponadto, GPU będzie wspierać DirectX12 Ultimate, niedostępne w modelu bazowym, co oznacza sprzętową akcelerację dla zmiennego cieniowania oraz dodatkowe funkcje dla hybrydowego MSAA.

PlayStation 5 Pro nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, ale według plotek, powinno zostać wydane przed końcem roku To ekscytujące czasy dla graczy, którzy mogą spodziewać się nie tylko lepszej wydajności, ale także nowych możliwości, jakie otworzy przed nimi PlayStation 5 Pro.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (306)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper