Horizon Zero Dawn - Poradnik. Przeciwnicy, broń, znajdźki, sekrety, Kotły, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Horizon Zero Dawn - Poradnik. Przeciwnicy, broń, znajdźki, sekrety, Kotły, trofea

ZNAJDŹKI I HANDLARZE SPECJALNYMI PRZEDMIOTAMI

Rozbo | 01.03.2017, 21:00

ZNAJDŹKI I HANDLARZE SPECJALNYMI PRZEDMIOTAMI

Świat Horizon Zero Dawn kryje niejedną tajemnicę. W trakcie swoich wędrówek trafisz na ślad różnych dziwnych przedmiotów. Można wyróżnić 4 kategorie tych przedmiotów: widokówki, starożytne naczynia, metalowe kwiaty oraz banuckie figurki.

A do czego w ogóle są nam potrzebne te przedmioty? Oprócz tego, że znalezienie wszystkich przedmiotów z danej kategorii jest nagradzane trofeum, to gdy dotrzemy do Południka, spotkamy tam handlarzy specjalnymi przedmiotami. Każdy z tych handlarzy interesuje się osobną kategorią przedmiotu - za odpowiedni zestaw tych przedmiotów z danej kategorii da Ci nagrodę w postaci skrzyneczki z rzadkimi przedmiotami (modyfikacjami, surowcami itp.). Te zestawy są dość wyraźnie pogrupowane w Notesie w menu głównym pod zakładką "Kolekcje", żeby więc coś od sprzedawcy uzyskać nie wystarczy zbierać te przedmioty w dowolnej kolejności tylko we wskazanej w "Kolekcjach" sekwencji.

Oprócz tego warto w Południku odwiedzić każdego ze specjalnych handlarzy. Są też tacy, którzy oferują dziwne towary oraz taki, który sprzedaje bardzo rzadkie elementy maszyn, w tym serca. Te ostatnie to materiał, który wypada z maszyn niezmiernie rzadko, a który jest niezbędny do kupna najlepszych broni oraz ubiorów w grze.

Wróćmy do przedmiotów. Jak je zdobyć? Wersja trudniejsza - sam rozglądasz się podczas podróży po świecie. Wersja łatwiejsza - pomagasz sobie, wykupując specjalne mapy. Znajdziesz je u większości sprzedawców, nawet na początku rozgrywki. Szukaj ich w zakładce "Przedmioty specjalne". Kosztują grosze, a nanoszą na mapę świata przybliżoną lokalizację każdego przedmiotu, co powinno znacznie ułatwić Ci poszukiwania.

W każdym jednak wypadku, znajdźki są dość dobrze widoczne z daleka, ponieważ zawsze widnieje nad nimi fioletowa ikonka.

Poniżej krótki opis każdego typu znajdźki:

WidokówkaWidokówka - to holograficzne zdjęcie danej lokacji. Jeśli znajdziesz małe urządzenie, uruchom je, a włączy się obrazek ukazujący jak kiedyś wyglądał dany obiekt w okolicy oraz krótka historia miejsca oraz osoby, która zrobiła zdjęcie. Łącznie jest ich do zebrania 12, podzielonych na 3 grupy zależnie od rejonu świata gry.

Starożytne naczynieStarożytne naczynie - owe naczynia to po prostu dawno zniszczone... kubki do kawy pozostawione przez Przedwiecznych. Pewien kupiec w Południku twierdzi jednak, że mają niezwykłą wartość i ponad wszelką wątpliwość nie służyły do picia, tylko do przeróżnych rytuałów. Łącznie jest ich do zebrania 12, podzielonych na 3 grupy zależnie od rejonu świata gry.

Metalowy kwiatMetalowy kwiat - tajemnicze urządzenia przypominające kwitnące kwiaty, które rozsiewają jakąś substancję. Zbieraj ich jak najwięcej, aby odkryć ich tajemnice. W świecie Horizona jest ich poukrywanych najwięcej, bo aż 30, podzielonych na 3 grupy zależnie od rejonu świata gry.

Banucka figurkaBanucka figurka - Dziwne figurki zrobione przez banuckich szamanów i pozostawione w różnych miejscach w świecie gry. Jest ich do zebrania niewiele, bo tylko 6 figurek (również podzielonych na 3 grupy, ale niezależnie od rejonu świata). Żeby je zdobyć, zazwyczaj trzeba trochę się powspinać na trudno dostępne wzniesienie. Na szczęście każde takie wzniesienie jest dobrze oznaczone banuckimi malunkami.

Ale to nie wszystko. Oprócz powyższych przedmiotów w świecie gry kryją się jeszcze 3 specjalne przedmioty, których nie znajdziesz na żadnej mapie. Bardzo łatwo je przeoczyć. Jeden ze sprzedawców w Południku oferuje tajemniczą skrzynię za wszystkie trzy.

Niebawem dodamy więcej informacji o dokładnych lokalizacjach przedmiotów oraz tym, co można za nie dostać.

Źródło: własne

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper