Horizon Zero Dawn - Poradnik. Przeciwnicy, broń, znajdźki, sekrety, Kotły, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Horizon Zero Dawn - Poradnik. Przeciwnicy, broń, znajdźki, sekrety, Kotły, trofea

KOTŁY - CO WARTO WIEDZIEĆ

Rozbo | 01.03.2017, 21:00

KOTŁY - CO WARTO WIEDZIEĆ

Jak już zapewne wiesz z porad ogólnych, w Horizon Zero Dawn można przejmować kontrolę nad maszynami. Nie jest to jednak takie proste, bowiem każda z maszyn w grze (z kilkoma wyjątkami) została pod kątem dominacji sklasyfikowana poprzez następujące oznaczenia: PSI, RO, SIGMA, KSI i ZETA. Na początku, po ukończeniu misji o nazwie "Łono góry" będziesz mógł przejąć kontrolę tylko nad maszynami oznaczonymi kodem PSI (najmniejsze maszyny z początku gry). Aby zawładnąć większą i groźniejszą zwierzyną, należy odwiedzić tzw. Kocioł odpowiadający danemu kodowi dominacji. Czym są Kotły? To specjalne, podziemne dungeony, oznaczone poniższą ikonką na mapie:

Każdy jest dokładnie opisany z nazwy, a informacje o pierwszym z nich (Kocioł SIGMA) otrzymasz w ramach misji pobocznej, jeśli porozmawiasz w Koronie Matki z kobietą o imieniu Dral (jest w na centralnym placu wioski).

Warto je wszystkie odwiedzić. Pamiętaj jednak, żeby się odpowiednio przygotować przed wejściem do Kotła - w środku czekają Cię zazwyczaj proste puzzle, trochę skakania i kilka niebezpiecznych maszyn. Na końcu będziesz musiał się zmierzyć na swoistej arenie z minibossem, po pokonaniu którego zyskasz dostęp do konkretnego typu dominacji.

Oto informacja, nad którymi maszynami będziesz mógł dominować po splądrowaniu konkretnego Kotła:

Kocioł PSI

Kocioł PSI (odblokowany nie poprzez dungeony, tylko po zaliczeniu misji "Łono góry")
- Czujka
- Biegun
- Czerwonooka Czujka
- Wielkogłów
- Śmigacz
- Żyraf (ale tylko pod kątem odkrycia mapy - nad Żyrafem nie można przejąć kontroli)

Kocioł SIGMA

Kocioł SIGMA
- Żuwacz
- Złomiarz
- Lancróg
- Piłoząb

Kocioł RO

Kocioł RO
- Długonóg
- Bysior
- Krabołaz
- Niszczyciel
- Kłapak

Kocioł KSI

Kocioł KSI
- Nadymacz ognisty
- Nadymacz mrożący
- Nękacz
- Jastrząbłysk
- Behemot

Kocioł ZETA

Kocioł ZETA
- Skałokrusz
- Gromoszczęk
- Burzoptak

Źródło: własne

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper