Marek Kłos Marek Kłos 04.02.2015 14:25
Rise of the Tomb Raider z nowymi szczegółami
1203V

Rise of the Tomb Raider z nowymi szczegółami

Gra, która ma czasową wyłączność na platformy Microsoftu, znajdzie się na okładce kolejnego wydania magazynu Game Informer. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych detalach.

Lara wybierze się na Syberię w poszukiwaniu sekretów nieśmiertelności. Podczas pobytu w mroźnym ostępach, będzie musiała polować, wytwarzać sprzęt, rozwiązywać zagadki i zmierzyć się z nowym, zabójczym przeciwnikiem.

Nasza protagonistka przemieszczać się będzie po dwóch globalnych lokacjach, a jej głównym przeciwnikiem ma być otoczenie. Częściowo ze względu na system pogodowy, który spowoduje reakcje zarówno ludzi, jak i zwierząt. Te drugie będą też zależne od cyklu dnia i nocy, który najwyraźniej zostanie zaimplementowany w najnowszej produkcji Crystal Dynamics.

Wiemy też, że Lara zawsze będzie miała możliwość ucieczki przed wrogami, ponieważ będzie mogła wspinać się na drzewa, chować w krzakach, pływać etc. Jednak skradanie się nie jest priorytetem dla dewelopera, gdyż chce on po prostu, aby gracz planował starcia. Dziennikarz Game Informera powiedział, że pod tym względem Rise of the Tomb Raider (PS4) przypomina mu The Last of Us Remastered (PS4)

Gracze będą też mogli używać różnych narzędzi aby odstraszać, bądź wabić przeciwników. W grze znajdzie się ponadto całą gamę różnych łuków z odmiennymi charakterystykami oraz więcej niż jeden rodzaj z każdego typu broni.

Jak już wspominano, wytwarzanie przedmiotów będzie odgrywało ważną rolę, Większy nacisk zostanie też położony na same zagadki. Te ostatnie mają być wieloetapowe, a walka i inne wyzwania mają być z nimi zintegrowane w sensowny do wyjaśnia sposób.

Wiemy też, że nasza baza wypadowa (hub) będzie 2-3 razy większa niż w Tomb Raider: Definitive Edition (PS4) oraz że powróci Jonah.

Poniżej możecie zobaczyć zajawkę nowego wydania magazynu Game Informer, w której przemycone są okruszki gry, okraszone komentarzem deweloperów.

Źródło: http://www.vg247.com/

Tagi: Crystal Dynamics Game Informer playstation 4 Rise of the tomb raider szczegóły