Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.12.2014 13:55
Van Buren powstanie z martwych i wróci jako izometryczny Fallout?
901V

Van Buren powstanie z martwych i wróci jako izometryczny Fallout?

Gracze z dłuższym stażem widząc tytułowy obrazek mogą poczuć szybsze bicie serca. Młodszym - wyjaśnimy w rozwinięciu dlaczego warto emocjonować się rejestracją marki Van Buren przez inXile Entertainment.

Project Van Buren, znany nieoficjalnie jako Fallout 3 to niewydany projekt opracowywany przez Interplay z Brianem Fargo na pokładzie po wydaniu Fallout: Tactics. Van Buren miał być bezpośrednią kontynuacją Fallouta 2, ale problemy finansowe spowodowały skasowanie całego projektu razem z Baldur's Gate 3. Markę kupiła Bethesda, dostaliśmy Fallout 3 (PS3), który podzielił fanów i historia potoczyła się swoimi torami.

Jednak po niesamowitym sukcesie na Kickstarterze, RPG-i z izometrycznym rzutem wracają do łask. inXile Entertainment po wydaniu Wasteland 2 i w trakcie tworzenia Torment: Tides of Numenara zdradziło, że w wielkiej tajemnicy pracują nad projektem, który jest spełnieniem marzeń wielu fanów RPG. Do tej pory nikt nie podejrzewał o co chodzi.

Serwis RPG Codex odkrył, że firma Roxy Friday, rejestrująca wcześniej w imieniu inXile markę Torment: Tides of Numenara wniosła wniosek o rejestrację w urzędzie następującej marki:

[​IMG]

Tak, dobrze widzicie. Van Buren, rejestracja wniesiona 17 października. Co ciekawe, sprawę tajemniczo skomentował sam Brian Fargo:

Czyżby po wielkim sukcesie Wasteland 2, Bethesda przekonała się do pewnej klasycznej wizji i pozwoliła na wskrzeszenie Van Buren jako osobnego projektu w świecie Fallouta? A może... może to Fallout 4?

Tagi: brian fargo inxile entertainment van buren project