Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.04.2014 12:22
The Evil Within zawodzi jako horror
1445V

The Evil Within zawodzi jako horror

Tako rzecze serwis IGN, który miał okazję zagrać już w The Evil Within (PS4), które wychodzi w sierpniu na PS3 i PS4. Redaktor był nastawiony wyjątkowo pozytywnie do gry jednak po zakończonym teście musiał zmienić zdanie. Dlaczego?

Otóż według niego gra po prostu nie straszy, używając zamiast tego utartych klisz wymęczonego do maksimum "zaskakiwania" nas scenami, które pokazywano w wielu grach i filmach. Dodatkowo niemy bohater nijak pomaga we wczuciu się w historię. Niezależnie co się dzieje, Sebastian jest milczkiem, chyba, że odpalić ma się jakaś skryptowana scena.

Dodatkowo przesadzono z walką. Snajperka, strzelba czy broń która jest w stanie rozwalić każdego lub innych zamrozić powodują, że nie czujemy kompletnie strachu przed wrogami. Zero klimatu zaszczucia, wystarczy mieć odpowiednią broń i nic nie jest nam straszne.

Mówiąc wprost - The Evil Within jest na ten moment nudne i powiela wszystkie schematy w horrorach jakie widzieliśmy.

I może dla niektórych zabrzmi to jak bluźnierstwo, ale czytając tekst w serwisie IGN miałem przed oczami grę, którą Mikami zrobił wcześniej - Resident Evil 4, które jednak potrafiło momentami wystraszyć. The Evil Within (PS4) jak widać bawi się w recykling Residenta, co nie jest dobrym pomysłem.

Źródło: http://www.ign.com/

Tagi: