Daniel Stroński Daniel Stroński 13.12.2013 18:22
Plotka: Prehistoryczny rekin megalodon w Battlefield 4?
3932V

Plotka: Prehistoryczny rekin megalodon w Battlefield 4?

Gatunek wymarły od półtora miliona lat może pływać po mapie Paracel Storm w BF4 - battlelogowe zlecenie Phantom Prospect wydaje się naprowadzać na taką możliwość. Ciągle nie wierzycie? Wskazówek jest więcej.

Wszystko zaczęło się od trzygodzinnej przerwy w działaniu strony Battlelog Battlefield 4. Ogólna aktualizacja wniosła po cichu wyzwanie "Phantom Prospect". Warunek zaliczenia? "Play As Premium Once" oraz zatajony cel:

 

Z pustego i Salomon nie naleje, więc przechodzimy do leaderboardów. Przewijając stronę w dół, w lewym dolnym roku odnajdziemy małą, ukrytą czaszkę:

 

Po kliknięciu w nią gracze bez konta premium ujrzą "Access Denied" i tu kończy się ich przygoda. Osoby z wykupionym Premium zaś zobaczą prośbę o hasło "bumpinthenight".

 

Zaraz - skąd to hasło? Na mapach dodatku China Rising znajduje się czternaście statuetek z numerami zapisanymi Brailem. Numery przyporządkowujemy kolejności liter alfabetu i voila - BUMPINTHENIGHT. Teraz cele wyzwania "Phantom Prospect" są jaśniejsze:

W nagrodę:

Fajny dog tag, ale gdzie tu rekin? 

Nawiązań pojawiło się kilka. Po pierwsze - Phantom Prospect to tytuł pewnej książki. Jej skrót z okładki: 

Nieustraszeni poszukiwacze skarbów wierzą, że odnaleźli położenie Fantome'a, legendarnego statku wojennego, który rozbił się w okolicach Nowej Szkocji prawie dwieście lat temu. Plotka głosi, że przewoził niespotykanej wartości skarb na pokładzie, jednak wraku na dnie morza pilnować ma coś niewiarygodnego... i przerażającego. Pewni pechowi nurkowie natrafili tam na ogromnego, do niedawna jeszcze wymarłego rekina - megalodona.

 

Okej, zbieg okoliczności, prawda? Co ma jakaś książka do BFa? Chcecie czegoś grubszego? Być może fragment promującego nową odsłonę Battlefield Friends:

(Dla niecierpliwych - zaczyna się od 0:48) - "Wyłaź z wody, jest tam megalodon!", a gdy drużyna nie uwierzyła - "A co tam, sami zobaczycie". DICE współpracowało z twórcami tej animacji, dzięki czemu jest to o wiele bardziej wiarygodne niż "książka znikąd".

W końcu - Alex Grondal od multiplayera w BF4 z DICE w jednym z wywiadów powiedział, że zamieścił tam pewien sekret, na widok którego, jeśli ktoś zdoła go odkryć, gracz ma zakrzyknąć "WTF is that?!". Kilka dni burzy internetowej w tym temacie i setki pytań doprowadziły do wystosowania niniejszego tweeta:

 

W innym wywiadzie potwierdził, że niewiele osób wie jak aktywować sekret, ale teoretycznie może zrobić to każdy.

Na koniec garść faktów: nazwa megalodon pochodzi z greki i oznacza "wielkie zęby". Długość megalodona sięgała 18 m, a tak prezentuje się w odniesieniu do człowieka, żarłacza białego i rekina wielorybiego (szary i czerwony przykład tyczy się megalodona).

 

Tyle na dziś z cyklu PSSite Planet. Mamy nadzieję, że wynagrodzi to w jakiś sposób wolny w kwestii newsów dzień i czekamy na oficjalne potwierdzenie sekretu w grze.

Źródło: zdjęcia: gaminggamers, ibtimes, wikipedia

Tagi: battlefield 4 DICE PLAYSTATION 3 playstation 4 plotka wideo