Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 21.04.2010 16:30
Telewizja na Xbox Live?
779V

Telewizja na Xbox Live?

Nie powiem, żebym zbyt często zaglądał na kanał AXN dostępny na PS3 - szczerze mówiąc byłem tam raz, zaraz po wprowadzeniu. Najwyraźniej jednak Microsoft ma własną wizję takiej usługi, bo rozmyśla nad podobną ofertą dla Xbox Live.xxxxx

 

Jak donosi serwis ekonomiczny Bloomberg, 12 kwietnia odbyły się rozmowy pomiędzy Microsoftem, a byłym prezesem News Corp., Peterem Cherninem. Dotyczyły stworzenia kanału telewizyjnego na potrzeby Xbox Live, do którego dostęp mieliby wyłącznie opłacający abonament posiadacze statusu Gold. Kanał miałby oferować zarówno powtórki popularnych programów z tradycyjnych kanałów TV, jak i oryginalne produkcje. Chernin zasugerował jednocześnie, że warto byłoby dodać możliwość programowania zawartości kanału przez użytkownika, co jednak wymagałoby podniesienia stawki abonamentu o 1 - 2 $.

Potencjalny kanał należałby do spółki Chernin-Microsoft. Koncern z Redmond nie odpowiedział jeszcze na przedstawioną propozycję.

 

Abstrahując od faktu, że nie mamy polskiego Xbox Live (co powinno się niedługo zmienić), a wspomniana nowość byłaby zapewne dostępna wyłącznie dla USA (przynajmniej na początku), warto zadać sobie choćby jedno, fundamentalne pytanie.

Czy po Facebooku, Last.fm i paru innych - średnio udanych - nowinkach, kanał TV na Xbox Live jest dokładnie tym, czego w teraz i w najbliższej przyszłości potrzebuje Xbox 360?

Tagi: Microsoft Xbox Live