Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2018 19:02
Cyberpunk 2077 z rozbudowanym systemem RPG. To najważniejszy element gry
1316V

Cyberpunk 2077 z rozbudowanym systemem RPG. To najważniejszy element gry

CD Projekt RED chce mieć pewność, by gracze doskonale zrozumieli założenia Cyberpunk 2077. Chociaż w grze pojawi się strzelanie z perspektywy pierwszej osoby, to jednak studio stawia na elementy RPG, na których zbudowana jest cała produkcja.

We wrześniowym numerze Official Xbox Magazine znajdziecie wywiad z Patrickem Millsem, który odpowiada za przygotowanie zadań do Cyberpunk 2077. Deweloper zaznaczył, że elementy RPG są ważniejsze od strzelania, ponieważ w tytule będziemy tworzyć postać, zajmiemy się jej rozwojem i ten system jest bardzo rozbudowany.

Twórcy w inny sposób kreują ten element względem Wiedźmin 3: Dziki Gon, który oferował już stworzoną postać z własną opowieścią, a w Cyberpunk 2077 otrzymamy ogromną swobodę kreowania bohatera oraz jego przygody. Właśnie w tym miejscu ma pomóc gameplay z oczu bohatera, ponieważ w tej sytuacji to lepiej wczujemy się w sytuację na ekranie.

Jednocześnie na Twitterze jeden z pracowników studia odpowiedział na temat rozwoju protagonisty – w grze CD Projekt RED otrzymamy znany system z innych RPG-ów, który pozwoli na przykładowo rozwinięcie poszczególnej umiejętności lub statystyki przez częste wykorzystywanie danej zdolności. Deweloperzy w tym miejscu korzystają z mechaniki Cyberpunka 2020 i zdobywanie doświadczenia zostanie jeszcze dopieszczone przez instalowanie wszczepów.

„Mamy takie statystyki jak SIŁA, REFLEKS itd., które mogą zostać ulepszone przez usuwanie oraz instalowanie cybernetycznych wszczepów. Umiejętności poprawisz przez skuteczne wykonywanie akcji (hakowanie, crafting, bronie krótkiego zasięgu, bronie długiego zasięgu itd.), Perki poprawisz zarówno przez Street Cardy i XP.”

To pewnie dobry moment na wspomnienie, że od tego tygodnia w całej Polsce dostępny jest nowy numer PSX Extreme, w którym znajdziecie mnóstwo informacji o Cyberpunku 2077 i Cyberpunku 2020.

Źródło: https://wccftech.com/cyberpunk-2077-rpg-mechanics/

Tagi: